wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  W. Szumny na osiedlu Pułaskiego, K. Fijołek na budowie Wisłokostrady

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wtorek 16 kwietnia to kolejny intensywny dzień kampanii przed II turą wyborów na prezydenta Rzeszowa. Obaj kandydaci na fotel włodarza miasta Konrad Fijołek i Waldemar Szumny korzystali z tego dnia intensywnie. Dzień został zwieńczony debatą zorganizowaną przez rzeszowski oddział Telewizji Polskiej.

  Konrad Fijołek zorganizował konferencję prasową na terenie budowy kluczowej inwestycji drogowej w Rzeszowie czyli Wisłokostrady, która jest jedną z kluczowych dróg strategicznych dla rozwoju miasta. Której budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku. Ta nowa arteria drogowa połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka, łącząc południe i północ Rzeszowa. Dzięki niej znacznie zmniejszy się natężenie ruchu w centrum miasta, zwłaszcza na al. Piłsudskiego, przejeździe pod torami w kierunku ul. Siemieńskiego, wiadukcie Tarnobrzeskim oraz rondzie Pobitno. Dodatkowo, Wisłokostrada ułatwi dostęp do drogi ekspresowej S19, będąc wygodnym połączeniem. Koszt budowy tej strategicznej drogi to blisko 170 milionów złotych, co podkreśla jej znaczenie dla całej społeczności. Podobne znaczenie ma planowane połączenie ul. Warszawskiej ze strefą przemysłową Dworzysko i dalej z ul. Krakowską na północy miasta. Prace nad tą drogą już się rozpoczęły, a szacowany koszt to nawet 300 milionów złotych. Jednakże część tych środków, aż 250 milionów złotych, została już zabezpieczona dzięki finansowaniu zewnętrznemu – podkreślił prezydent Rzeszowa.

  fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

  Waldemar Szumny zorganizował spotkanie we wtorek z mieszkańcami osiedla Pułaskiego, aby omówić kwestie, które są dla nich istotne. Uczestnicy dyskusji zauważyli brak satysfakcjonującego dialogu z ratuszem oraz wspomnieli o wielu drobnych sprawach, które pozostają nierozwiązane od lat. Przez wspólną pracę i prowadzenie otwartego dialogu istnieje szansa na wprowadzenie pozytywnych zmian.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com