wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Kino za Rogiem Café zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Kadr jak malowany”. Posłuchamy wykładu i obejrzymy film!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kino za Rogiem Café serdecznie zaprasza do uczestnictwa w fascynującym cyklu pod nazwą „KADR JAK MALOWANY”. Kryje się pod tą nazwą niezwykła podróż przez świat sztuki i filmu. Co miesiąc wszyscy uczestnicy będą zgłębiać tajniki konkretnych ujęć i scen filmowych, odkrywając inspiracje oraz znaczenie, jakie mają dla fabuły. Na pierwsze spotkanie w tym cyklu, które odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia 2024 roku, o godzinie 18:00, zaplanowany jest wykład i film „Chłopi”(2023). Bilety są dostępne w cenie 20 zł, a rezerwacji można dokonać poprzez stronę internetową – https://kzrcafe.pl/film/chlopi-8/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR076SieYICFCsxzF9VJtg0mkTMHQVSFQv3PV1PbAWufw1SrcCkuMqeNUOk_aem_ASmMXnkVVg7BnSHEn2qnQ8VRS8Ad26gKX_bure4xhNnXP4xGgBVxrtX2VTx9vNfVmdoXEPUATeMUWM6SkCmt42KX.

  Wykłady poprowadzi niezwykle kompetentny ks. Paweł Batory, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Rzeszowie, historyk sztuki oraz pasjonat kina. Ks. Batory to nie tylko wybitny naukowiec, ale także człowiek o bogatym życiorysie. Urodzony w 1979 roku w Gorlicach, ks. Paweł Batory od najmłodszych lat pasjonuje się sztuką i kulturą.

  Jego ścieżka życiowa, rozpoczęta w małym mieście, prowadziła przez lata nauki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie zdobywał wiedzę z zakresu historii sztuki. Po obronie doktoratu w 2019 roku jego działalność naukowa skupiła się na badaniu sztuki kościelnej i konserwacji zabytków.

  Ks. Batory nie tylko bada i wykłada, ale także aktywnie angażuje się w życie społeczności lokalnej. Jego praca jako diecezjalnego konserwatora zabytków oraz dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Rzeszowie przynosi wymierne efekty w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego. Ponadto, jako wykładowca historii sztuki, dzieli się swoją wiedzą z młodymi pokoleniami, inspirując ich do odkrywania piękna sztuki.

  Jest to nie tylko okazja do zgłębienia tajników filmowych, ale także do spotkania z pasjonatem kultury i sztuki, który swoją wiedzą oraz doświadczeniem potrafi zachwycić i inspirować. Przyjdźcie i razem z odkrywajcie fascynujący świat sztuki filmowej!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com