wtorek, 30 kwietnia, 2024
+

Asseco Resovia Rzeszów w półfinale Plusligi. Jakub Bucki zaserwował 11 asów!

W rewanżowym meczu ćwierćfinału PlusLigi Asseco Resovia zwyciężyła Trefl Gdańsk 3:1. W pierwszym starciu 3:2 zwyciężyli rzeszowianie, co zapewniło im miejsce w półfinale, gdzie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Rzeszowianie musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Boyera. Genialny występ szczególnie w polu serwisowym zanotował Jakub Bucki, który zaserwował 11 asów. W nagrodę otrzymał statuetkę MVP.

Asseco Resovia zaczęła mecz mocnym serwisem – pierwszego asa zaserwował Torey DeFalco, a kolejne dwa punkty dołożył Jakub Bucki, co dało wynik 6:2. Jednak szybko przewagę odzyskali gracze z Gdańska, którzy byli skuteczniejsi w ataku. W środkowej części seta zbudowali swoją przewagę 12:16, 16:20. Po ataku Piotra Orczyka goście mieli piłkę setową przy stanie 21:24, ale w polu serwisowym Yacine Louati zaskoczył przeciwników 25:24, a seta zamknęli punktowym blokiem 26:28 siatkarze Trefla.

W drugiej części meczu niewielka przewaga zaczęła kształtować się po stronie Trefla. Kewin Sasak przyczynił się do udanej kontry, a dzięki blokowi goście wysunęli się na prowadzenie 9:5. Po przerwie na życzenie trenera Medeiego, Asseco Resovia wzięła się do pracy, a dzięki skutecznym zagrywkom Buckiego i Louatiego wróciła do gry 12:12. Jakub Kochanowski zaczął dominować, pomagając swojej drużynie zbliżyć się do wyrównania 21:18. Chociaż Sasak i Orczyk próbowali odrabiać straty, pogoń Trefla okazała się niewystarczająca, a Kochanowski przypieczętował zwycięstwo rzeszowian w tej części meczu 25:23.

W trzecim secie walka była wyrównana do momentu, gdy wynik osiągnął 10:10. Później rzeszowianie odskoczyli na kilka punktów 14:10 i zaczęli dyktować warunki gry na boisku. Przy wyniku 18:14 Jakub Bucki przejął zagrywkę i pozostał na linii serwisowej do końca seta! Swoimi serwisami znacząco osłabił przeciwników, kończąc seta dwoma asami 25:14.

Początek czwartej partii to kontynuacja imponującej gry Buckiego, który rozpoczął seta od pięciu asów serwisowych 7:1. Dzięki temu startowi rzeszowianie utrzymywali wyraźną przewagę i pewnie zmierzali ku półfinałowi 12:5, 20:11. Awans do półfinału został przypieczętowany punktowym blokiem 25:16.

Asseco Resovia zapewniła sobie miejsce w półfinale, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą fazy zasadniczej i obrońcą tytułu mistrza – Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 17 kwietnia o 17:30. Mecz rewanżowy 20 kwietnia o 14:45. Trefl Gdańsk będzie rywalizować z Bogdanką LUK Lublin o piąte miejsce w końcowej klasyfikacji.

Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 3:1 (26:28, 25:23, 25:14, 25:16)

Asseco Resovia: DeFalco, Kochanowski, Bucki, Louati, Kłos, Drzyzga – Zatorski (L); Cebulj, Staszewski, Kozub, Potera (L).
    Trefl: Urbanowicz, Sasak, Franchi Martinez, Niemiec, Kampa, Orczyk – Koykka (L); Czerwiński, Pawlun, Więcławski.

MVP: Jakub Bucki