czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Prezydent Fijołek zapowiada milionowe inwestycje na osiedlu Kotuli

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nowe drogi, przedszkole, oraz żłobek – to tylko kilka z licznych inwestycji, które miasto Rzeszów zrealizowało na osiedlu Franciszka Kotuli.

  Ważną inwestycją na osiedlu Kotuli było poszerzenie odcinka ulicy Wyspiańskiego koło B1, co sprawiło, że droga stała się bardziej przestronna i komfortowa. Dodatkowo, przedłużono ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż sklepu sieci Frac, co było postulatem mieszkańców, oraz wybudowano chodniki przy ulicy Iwonickiej. Na tej samej ulicy powstał również kompleks przedszkolno-żłobkowy o wartości 17 milionów złotych, co stanowi ogromną radość dla młodych rodziców.

  Dla prezydenta istotne są również inwestycje w przestrzenie zieleni oraz miejsca do odpoczynku. Z tego powodu konsekwentnie rozbudowujemy największy z nowych miejskich parków, który znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 18. Dotychczas na to zadanie przeznaczyliśmy już 3,3 miliona złotych. Planujemy kontynuować tę inwestycję, z uwzględnieniem postulatów młodzieży, która życzy sobie elementów skateparku.

  Znajdujące się w zachodniej części naszego miasta osiedle Kotuli jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miejsc w Rzeszowie. Nasze dzisiejsze spotkanie organizowaliśmy na ul. Bydgoskiej. Ta nowa droga to dowód na realizację tego na co umawialiśmy się z radą osiedla.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Prezydent mówił m.in. o innej inwestycji drogowej, która obecnie jest wykonywana na osiedlu. – To przedłużenie ulicy Wołyńskiej i połączenie jej z ul. Słoneczny Stok za blisko 15 mln zł. Do tej kwoty dołożymy jeszcze milion złotych. Dzięki temu ta nowa droga zostanie doprowadzona także do przygotowywanego osiedla mieszkań lokatorskich, gdzie powstanie docelowo ok. 1000 nowych lokali.

  Realizowano również inne projekty, takie jak skwer przy ulicy Nowosądeckiej, psi park poniżej ulicy Bydgoskiej, czy mini park w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej. Dodatkowo, zapowiedzieliśmy powstanie nowego obszaru zielonego przy ulicy Pańskiej. Kolejny duży park zostanie zrealizowany na nowym osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Wołyńskiej, w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkańców, co stanowi naszą odpowiedź na wyzwania związane z rosnącymi cenami mieszkań.

  Podczas konferencji Prezydent ujawnił również kolejne plany inwestycyjne, w tym zwiększenie środków na połączenie ulicy Wołyńskiej z ulicą Wyspiańskiego oraz połączenie ulicy Wołyńskiej z ulicą Potokową. Priorytetem będzie również poprawa wyjazdu z osiedla na północ, dzięki kończącym się pracom nad ZRID-em dla ulicy Pańskiej.

  Mówiąc o lokalnej tożsamości, Jolanta Kaźmierczak podkreśliła znaczenie osiedla Kotuli, a także efektywność działań Prezydenta w realizacji potrzeb mieszkańców. Mateusz Maciejczyk zwrócił uwagę na znaczenie współpracy między radami osiedlowymi, która przyczynia się do sukcesu w pozyskiwaniu środków na lokalne projekty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com