wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Powstał w Rzeszowie regał z ogólnodostępnymi książkami, który ma zachęcać do czytelnictwa

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przy restauracji „Grota”, ulokowanej w Rzeszowie, w centrum miasta, tuż obok Placu Farnego, w pobliżu ul. 3 Maja 8 powstał regał, z którego możesz wypożyczyć dowolną książkę i poczytać ją zwłaszcza w upalne dni w ustronnym miejscu, na przykład przy fontannie multimedialnej, w alei Pod Kasztanami w pobliżu Zamku Lubomirskich, w Ogrodach Bernardyńskich albo w jeszcze innym, spokojnym, zacisznym punkcie. Możesz też taką książkę zabrać do domu. To wspaniała inicjatywa, zachęcająca nie tylko do czytelnictwa wśród mieszkańców Rzeszowa, ale również i wśród wszystkich turystów, którzy mają trochę wolnego czasu i chcą go spędzić w naszym mieście przy czytaniu dowolnej lektury, która będzie dostępna dla nich za darmo, spośród wielu tytułów oraz różnych propozycji.

  Warto dodać, że oprócz książek, które już są dostępne i umieszczone w tym drewnianym regale, możesz także dołożyć i swoje pozycje. Jeśli któreś książki zalegają na półkach w twoim domu i chcesz się nimi podzielić z innymi, warto zabrać je z mieszkania i umieścić na wyznaczonym miejscu, obok restauracji Grota.

  A Grota to pub, pizzeria oraz tym samym restauracja, która proponuje przepyszne dania i przekąski szczególnie dla kameralnych spotkań w gronie przyjaciół, czy rodziny. Poza tym miejsce to zachęca tradycyjną, pyszną kuchnią staropolską, niemniej jednak wielbiciele smaków włoskich znajdą tu także coś dla siebie. Zamówisz tutaj nie tylko pyszną pizzę, ale też makarony, czy sałatki. Ten jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów w mieście, oferuje także wieczorne drinki czy koktajle przygotowane przez doświadczonych barmanów.

  „Odłóż smartfona – weź książkę” to akcja, która zachęca do czytelnictwa, wszystkich osób, które odwiedzają Rzeszów. Do wyboru masz różne rodzaje książek, z różnych gatunków, tak, aby znaleźć coś dla siebie. Warto skorzystać z tej wspaniałej oferty i szczególnie w pogodny dzień na świeżym powietrzu oddać się ciekawej lekturze. Ale oczywiście nie tylko, bo czytać możesz w każdym innym miejscu. Regał zlokalizowany jest w tunelu z wejściem od ul. 3 Maja. Dodatkowo informujemy, że miejsce to jest pod kontrolą monitoringu.

  Inicjatorami całej akcji jest Tomasz Friedlander (działacz społeczny) oraz Katarzyna Maciechowska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com