wtorek, 25 czerwca, 2024
+

  Wybierz się na trzydniowy zjazd taneczny do Kamienia, gdzie będą trwały warsztaty z nauki West Coast Swinga!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W bardzo malowniczej okolicy, na Podkarpaciu, a dokładniej w Kamieniu, już końcem tego miesiąca, w dniach od 26 do 28 kwietna, przez trzy dni odbędzie się pierwszy taki zjazd taneczny, gdzie kursanci w tym czasie będą uczyć się tańczyć West Coast Swinga.

  Jest to taniec, który powstał w latach 50. w Kalifornii. Jego podstawą są inne style swingu. Tańczące osoby korzystają wyłącznie z kilku podstawowych ruchów. Reszta zależy od nich samych — ważne jest jedynie to, aby ruchy było skoordynowane z muzyką. Co więcej zajęcia razem z całym zjazdem odbywać się będą w nowo wybudowanym obiekcie Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamieniu oraz Zespołu Szkół w Kamieniu. Na zjazd można dotrzeć już w około czterdzieści minut autem od Rzeszowa, przez S19. A kosztuje on w zależności od pakietu, jaki sobie wybierzesz – 690 albo 500 zł. Aktywnie spędzisz czas, integrując się z innymi, a jeśli chcesz się zapisać na taki kurs taneczny z noclegiem i z pełnym wyżywieniem, warto wejść na stronę internetową https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0pRbRufXmy8c1XBsLtabzLvPWxVm-uBgb1w_mS30vtbA00g/viewform. A więcej informacji uzyskasz, wchodząc pod link – https://springintoswing.com/.

  Spring into Swing, bo tak nazywa się cała ta inicjatywa, będzie mogła liczyć i pomieści maksymalnie 150 uczestników, głodnych tańca i przeżycia niesamowitych wspomnień. Co więcej, pomysłodawcą całego trzydniowego kursu jest Marzena i Alek Dykman – pionierzy tego stylu tanecznego na Podkarpaciu. Dodajemy, że kurs swinga będzie się odbywał od podstaw, a do tańca zaproszone są osoby nie tylko z regionu, ale z całej Polski, co oznacza, że do Kamienia mogą się wybrać po prostu wszyscy chętni. Mogą oni oczywiście już wcześniej tańczyć ten styl taneczny, ale umiejętność ta nie jest i nie będzie wymagana. Na kurs mogą się zapisać pary, razem, ale nie jest to obowiązkowe i wymagane, co oznacza, że chętne osoby mogą wybrać się również i solo. Pamiętaj też, że ilość miejsc jest ograniczona.

  W cenie, znajduje się śniadanie, obiad, kolacja każdego dnia trwania warsztatów, minimum 6 godzin tańca razem z zapewnionym noclegiem w dogodnym lokum. Kurs zaczyna się pierwszego dnia, w piątek, o godzinie około 17-tej, z kolei zajęcia kończą się w niedzielę, najpóźniej do godziny 17:15. Pokoje są 3, 4, 5, 6 i 7-osobowe, a w każdym z nich jest dostępna łazienka.

  Jeśli chodzi o nauczycieli, którzy przyjadą do Kamienia, w ostatni weekend kwietnia, uczyć swinga będą Joao Parada & Ludovic Pelegrin oraz Kasia i Marcin Skalscy. Zapraszają oni wszystkich chętnych do przyjemnego i aktywnego spędzenia czasu z pozytywnymi ludźmi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com