wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Odkryj fascynujący świat dokumentalnego kina na 21. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w Wojewódzkim Domu Kultury!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na niezapomniany weekend od 17 do 19 maja 2024 roku, podczas którego będzie można uczestniczyć w 21. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. To wydarzenie towarzyszy całorocznej serii festiwali filmów dokumentalnych, prezentujących najwyższej jakości kino dokumentalne. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 144 000 widzów, co potwierdza jego znaczenie i popularność.

  Millennium Docs Against Gravity (MDAG) to jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie, prezentujące najnowsze dokonania w dziedzinie filmu dokumentalnego. Tegoroczna edycja odbędzie się w ośmiu miastach Polski, w tym w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy. Organizatorzy festiwalu zależą na tym, aby kino dokumentalne było dostępne dla jak najszerszej publiczności, dlatego dodatkowo organizowany jest filmowy „Weekend” w wielu miastach, w tym także w Rzeszowie.

  W programie „Weekendu” zostanie zaprezentowanych sześć najciekawszych tytułów tegorocznej edycji festiwalu. Oto kilka z nich:

  Copa 71, reż. James Erskine, Rachel Ramsey – Wlk. Brytania, 2023, 90 min

  Film opowiada historię pierwszego turnieju kobiecej piłki nożnej zorganizowanego przez FIFA w 1971 roku w Meksyku, który niestety został wymazany z kart historii.

  Efekt YouTube’a, reż. Alex Winter – USA, 2022, 99 min.

  Historia YouTube’a jako źródła inspiracji, rozrywki, ale również dezinformacji, która zmieniła nasze życie i sposób myślenia.

  Każda Mała Rzecz, reż. Sally Aitken – Australia, 2023, 93 min

  Opowieść o Terry Masear, która prowadzi klinikę dla najmniejszych ptaków na świecie – kolibrów, i procesie uzdrawiania ciała i duszy.

  Rave, Polska, 2024, 79 min – reż. Łukasz Ronduda, Dawid Nickel

  Film o muzyce techno i kulturze rave w Polsce oraz próbie pojednania podzielonej sceny klubowej.

  Naturalna Dzikość Serca, Norwegia, 2024, 83 min. – reż. Silje Evensmo Jacobsen

  Historia rodziny cieszącej się samowystarczalnym życiem na norweskiej farmie, która musi poradzić sobie z niespodziewaną tragedią.

  W Ogniu. Historia Anity Pallenberg, USA, 2023, 113 min – reż. Alexis Bloom, Svetlana Zill

  Opowieść o ekscentrycznym życiu Anity Pallenberg, bogini rock’n’rolla i inspiracji dla zespołu Rolling Stones.

  Bilety pojedyncze na każdy film będą dostępne przed projekcjami w cenie 10 zł w kasie WDK Rzeszów, ul. S. Okrzei 7. Więcej informacji o Festiwalu Millennium Docs Against Gravity znajdziesz na oficjalnej stronie festiwalu: www.mdag.pl. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby zanurzyć się w fascynującym świecie dokumentalnego kina!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com