czwartek, 18 lipca, 2024
+

  W ramach Festiwalu Języków i Kultur Słowiańskich, Uniwersytet Rzeszowski zaprasza dziś wieczorem na koncert!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj, 5 kwietnia, wieczorem, o godzinie 18:00 zapraszamy serdecznie wszystkich do uczestniczenia w wyjątkowym koncercie, w ramach Festiwalu Języków i Kultur Słowiańskich, który odbywa się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Będzie to wieczór z muzyką słowiańską, a na dużej scenie, w auli, w budynku A1 na tej uczelni wyższej przy al. Rejtana 16C, zaprezentuje się wiele zespołów, czy też różnych artystów. Hasłem tegorocznej imprezy, będzie „Razem dla pokoju”. W tym muzycznym wydarzeniu może wziąć udział kto chce. Szczególnie wieczór ten jest polecany osobom, które uwielbiają słuchać właśnie takiej muzyki.

  A podczas koncertu, zaśpiewają absolwenci oraz studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego – organizatora wydarzenia. Zaprezentuje piosenki także zespół Berehyni, grupa Pod Kocykiem, młodzież z Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem dr Anny Czenczek, również Grupa Orfeusz (pochodząca z ośrodka dla uchodźców, z Fundacji „Pomagam Bo Lubię”), Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także zespół Łubu Dubu. Szczególnie studenci Katedry Rusycystyki z Wydziału, organizatorzy, występujący artyści oraz Uniwersytet Rzeszowski serdecznie zapraszają na wydarzenie to. Będzie to zatem wyjątkowy koncert. A uczestnicząc w nim przekonasz się, jak piękna, bogata i wyjątkowa jest to kultura. Impreza poza tym ma swoją długą historię, bo w tym roku, zorganizowana będzie już po raz dwudziesty.

  Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym przez Konrada Fijołka – Prezydenta Rzeszowa, Teresę Kubas-Hul – Wojewodę Podkarpackiego, Dorotę Nowak-Maluchnik – Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Konsul Honorową Niemiec w Rzeszowie – dr Agnieszkę Buk. 

  Jeśli chodzi o sam Festiwal Języków i Kultur Słowiańskich, w siedzibie Uniwersytetu odbywają się już dzisiaj, od rana różne ciekawe zajęcia oraz wykłady, które przygotowała Katedra Rusycystyki w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Rzeszowskiego dla młodzieży ze szkół podstawowych oraz średnich razem z nauczycielami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com