sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Odkryj Rzeszów z okresu średniowiecza! Jak wyglądało nasze miasto w tamtej epoce? Wybierz się na ciekawy spacer!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 11 maja 2024 roku, o godzinie 12:00, zachęcamy do wzięcia udziału w niezwykłej podróży w czasie podczas spaceru „Resovia Mediaevalis. Spacer śladami Rzeszowa wieków średnich”, zorganizowanego przez Rzeszowskie Piwnice. Ten wyjątkowy spacer stanowi otwarcie 3. edycji spacerów miejskich #OkoNaMiasto oraz wpisuje się w obchody 670. rocznicy nadania dokumentu lokacyjno-donacyjnego miastu. Zbiórka odbędzie się punkt w południe, w sobotę za tydzień, w holu głównym Rzeszowskich Piwnic, przy ul. Rynek 26.

  Spacer ten ma wiele zadań, a jednym z nich jest przedstawienie rzeczywistego zasięgu terytorialnego Rzeszowa w chwili jego lokacji. Przechodząc przez miejsca o bogatej historii, uczestnicy będą mieli okazję zrozumieć, jak niewielkim obszarem było miasto w porównaniu z jego obecnymi granicami administracyjnymi.

  Kolejnym celem spaceru jest wskazanie lokalizacji o rodowodzie średniowiecznym oraz miejsc, na których znajdowały się obiekty datowane na wieki średnie. Poprzez skonfrontowanie źródeł historycznych, archeologicznych i ikonograficznych z obecnym stanem terenów miasta, uczestnicy będą mogli odkryć tajemnice dawnych czasów i zrozumieć, jak miasto przekształciło się na przestrzeni wieków.

  Spacer ten wymaga od uczestników wyobraźni, ponieważ wiele zabytkowych obiektów z czasów średniowiecza przestało istnieć. Jednakże odwiedzane miejsca z pewnością zaskoczą niejednego, a interesujące historie i ciekawostki opowiadane przez przewodnika dodadzą spacerowi wyjątkowego uroku.

  Spacer „Oko na miasto – spacery dziejami Rzeszowa – 20lecie Polski w Unii Europejskiej” jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027.

  Przyłącz się do podróży w czasie i odkryj nieznane zakątki średniowiecznego Rzeszowa!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com