wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Punkt Paszportowy ponownie otwarty w Mielcu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rozpoczynając od dziś, mieszkańcy Mielca będą mieli możliwość ubiegania się o paszport bez konieczności podróży do innych miast. Nowo otwarty punkt paszportowy znajduje się w budynku Urzędu Miasta Mielca, ulokowanym przy ulicy Żeromskiego 26. Ta inicjatywa ułatwi proces uzyskiwania dokumentów podróżnych dla lokalnej społeczności.

  Według prognoz Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, w ciągu kolejnego roku w Terenowym Punkcie Paszportowym w Mielcu liczba wydawanych dokumentów będzie utrzymywała się na poziomie około 9 tysięcy.

  Wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, podkreśla, że utworzenie tego punktu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców oraz rezultat efektywnej współpracy między władzami rządowymi a samorządowymi.

  Dzięki temu mieszkańcy Mielca i powiatu mieleckiego będą mogli wyrobić paszport bliżej swojego miejsca zamieszkania, bez konieczności dwukrotnego wyjeżdżania do Tarnobrzega czy Rzeszowa, co wiązało się z korzystaniem z urlopu w pracy lub zwolnieniem z zajęć szkolnych

  Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki

  Teraz wszystkie standardowe procedury związane z wydaniem dokumentu paszportowego, zgłoszeniem utraty paszportu czy wyrażeniem zgody na wydanie paszportu dla małoletniego dziecka w innym województwie lub w konsulacie będzie można załatwić na miejscu.

  Siedziba Punktu Paszportowego została zlokalizowana w budynku Urzędu Miasta Mielca przy ulicy Żeromskiego 26. Do dyspozycji klientów będą dwa stanowiska obsługi, które będą dostępne w poniedziałki w godz. 9.00 – 15.45, w środy 9.00 – 15.15, we wtorki oraz czwartki i piątki w godz. 8.00 – 15.15.

  W ostatnich latach obserwuje się wyraźny trend wzrostu liczby wydawanych dokumentów paszportowych w województwie podkarpackim. Dane wskazują na to, że w roku 2020 Wojewoda Podkarpacki wydał 40 736 paszportów, a liczba ta wzrosła do 51 352 w 2021 roku, 112 002 w 2022, oraz spadła do 90 101 w 2023. W pierwszym kwartale 2024 już wydano 30 637 dokumentów paszportowych.

  Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców powiatu mieleckiego oraz historię wydawania paszportów w Punkcie Paszportowym w Mielcu przed jego zamknięciem, oraz możliwość aplikowania o paszport przez osoby z sąsiednich powiatów, prognozujemy, że w ciągu kolejnego roku kalendarzowego w Terenowym Punkcie Paszportowym w Mielcu liczba wydawanych paszportów będzie oscylować w granicach 8–9 tysięcy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com