czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Miasto Rzeszów przekazało dotacje dla organizacji sportowych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniu 4 kwietnia aż 63 organizacje pozarządowe, które aktywnie wspierają rozwój życia sportowego w Rzeszowie, otrzymały symboliczne wsparcie finansowe na swoje działania. Środki te zostały przyznane w ramach pierwszego konkursu dotacyjnego, którego łączna wartość wyniosła 1,8 miliona złotych.

  Cywilno-Wojskowy Klub Sportowy RESOVIA otrzymał największą kwotę w wysokości 130 tysięcy złotych na udział w zawodach sportowych oraz organizację zajęć z lekkiej atletyki, będących alternatywną formą spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Natomiast kwotę 115 tysięcy złotych na młodzieżową piłkę nożną otrzymała Stal Rzeszów. Tę samą sumę przyznano również Stalowi Rzeszów na organizację zajęć z piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Akademicki Klub Sportowy Rzeszów otrzymał wsparcie w wysokości 95 tysięcy złotych, Rzeszowska Akademia Futsalu HEIRO – 65 tysięcy złotych, a Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM – 45 tysięcy złotych. To tylko kilka z przykładowych promes, które organizacje otrzymały w czwartek w rzeszowskim ratuszu.

  Miasto nie mówi ostatniego słowa, jeśli chodzi o dotacje dla sportu. Kolejny konkurs dotacyjny o wartości 1 mln zł zostanie rozstrzygniety w ciągu najbliższych dni. – A jeśli dobre wieści z Ministerstwa Finansów się sprawdzą to może jeszcze w II półroczu uda się
  ogłosić kolejny konkurs.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Podczas czwartkowego spotkania w ratuszu przedstawiono inne tegoroczne wydatki miejskie na sport. Wśród nich znajdują się Nagrody Prezydenta Rzeszowa za wybitne osiągnięcia sportowe, których łączna wartość w 2024 roku wynosi 700 tysięcy złotych. Prezydent zaznaczył, że w tym roku przeznaczono na ten cel o 100 tysięcy złotych więcej, wyrażając nadzieję na dalszy wzrost tej kwoty w przyszłości.

  Tegoroczne budżety Wydziału Sportu i Rekreacji oraz ROSiR-u to odpowiednio ponad 8,6 miliona złotych i około 24 miliony złotych. Koszty utrzymania infrastruktury sportowej w mieście przekraczają 26 milionów złotych, podczas gdy dochód z obiektów sportowych wynosi ponad 10 milionów złotych. Dyrektorzy obiektów sportowych dokładają po 1 milionie złotych do prawie każdego z nich, z wyjątkiem basenu na Matuszczaka, gdzie wkład jest nieco większy.

  Chcemy pokazać, jakie znaczenie wśród mieszkańców ma sport i jaką rolę odgrywają organizacje pozarządowe w promowaniu zdrowego, aktywnego trybu życia. Sport nie tylko rozwija talenty i buduje hobby, ale też promuje wartości takie jak fair play, determinacja oraz dążenie do doskonałości. I cieszę się, że samorzad może w tym pomagać – podkreślił.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Z budżetu Wydziału Marki Miasta Współpracy Gospodarczej i Turystyki na promocję poprzez sport wydaje się ponad 12 milionów złotych. Konrad Fijołek podkreśla, że mimo wydatku w wysokości 12 milionów złotych, miasto zyskuje ekwiwalent promocyjny w wysokości aż 100 milionów złotych.

  Z budżetu Wydziału Polityki Społecznej na dotacje dla organizacji pozarządowych, finansowanie zajęć sportowych poza lekcjami oraz cykliczne wydarzenia przeznacza się w tym roku ponad 2,2 miliona złotych. Pełna lista 63 organizacji, które otrzymały promesy na swoją działalność, została załączona do dokumentacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com