środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Wyrok w sprawie Razem Rzeszów kontra Rozwój Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie podjął decyzję w trybie wyborczym, nakazując kandydatowi z KWW Rozwój Rzeszowa radnemu miejskiemu bieżącej kadencji Tomaszowi Kamińskiemu, sprostowanie informacji dotyczących kandydatów Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa. Prezydent Konrad Fijołek nie musi tłumaczyć swoich wypowiedzi. Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne.

  Sąd Okręgowy wskazał, że w zakresie wypowiedzi Tomasza Kamińskiego, iż rzekomo kandydaci Elżbieta Niedzielska, Rafał Kulig, Ewelina Kloc i Adam Moczulski z KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa mieli kandydować z list PiS, jest w całości nieprawdziwa i nakazał sprostowania jej podczas konferencji.

  Nakazał też uczestnikowi Tomaszowi Kamińskiemu wpłatę 1 tys. złotych na rzecz Fundacji Batorego – Akcja Masz Głos.

  Odnośnie innych wypowiedzi Tomasza Kamińskiego Sąd uznał, że były to nieeleganckie oceny, a nie stwierdzenie faktów, z czym się nie zgadzamy.

  W toku dzisiejszej rozprawy Pan Tomasz Kamiński właściwie wycofał się z większości twierdzeń, jakie padły na przedmiotowej konferencji, jak również stwierdził, że były one jedynie jego oceną/opinią opartą o doniesienia medialne. Opierał je wyłącznie na podstawie zdjęć i artykułu prasowego w Rzeszów News. Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa traktuje ten wyrok jako sukces, bowiem wypowiedzi Tomasza Kamińskiego, które Sąd zakwalifikował jako informacje dotyczące osób: Elżbieta Niedzielska, Rafał Kulig, Ewelina Kloc i Adam Moczulski, Sąd ocenił jako nieprawdziwe i niezgodne z prawdą.

  Sąd Okręgowy wskazał, że wypowiedź Tomasza Kamińskiego, jakoby rzekomi kandydaci z KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa mieli kandydować z list PiS-u, jest w całości nieprawdziwa i nakazał jej sprostowanie podczas konferencji. W odniesieniu do innych wypowiedzi Kamińskiego sąd uznał, że były to nieeleganckie i nieuprawnione oceny, a nie stwierdzenia faktów. Z tym stanowiskiem się nie zgadzamy

  Artur Polakiewicz, KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa

  Czym spowodowany był pozew KWW Razem dla Rzeszowa? W trakcie wtorkowej konferencji prasowej, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, stojący na czele swego drugiego starania o kadencję, razem z radnymi z Klubu Radnych PO oraz wojewodą podkarpackim Teresą Kubas-Hul (KO), która trzy lata temu kierowała sztabem wyborczym Fijołka w przedterminowych wyborach na prezydenta miasta, podniesiono temat Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa. Uczestnicy konferencji oskarżyli Razem dla Rzeszowa o udawanie niezależnego i apolitycznego komitetu wyborczego, sugerując, że w rzeczywistości jest ono narzędziem propagandy Prawa i Sprawiedliwości, które pomawiało i oczerniało Konrada Fijołka na łamach miejscowej prasy. Dowodem na rzekome powiązania Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa z PiS miały być transparenty trzymane przez uczestników konferencji, na których widniały hasła takie jak: „Razem dla Rzeszowa = PiS bis” oraz „Ujawniamy. Jacek Strojny = ukryty PiS”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com