czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Podkarpaccy posłowie Prawa i Sprawiedliwości zajęli stanowisko w sprawie realizacji obietnic obecnego rządu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek 26 marca w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem podkarpackich posłów na sejm Prawa i Sprawiedliwości Ewy Leniart oraz Kazimierza Gołojucha i Fryderyka Kapinosa. Konferencja dotyczyła panującej drożyzny oraz braku realizacji obietnic wyborczych przez obecną koalicję rządzącą.

  Minęło dokładnie 100 dni od momentu objęcia władzy przez #koalicja13XII, rządzącą pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska. To właśnie ten czas, który premier wyznaczył sobie w trakcie kampanii wyborczej na spełnienie swoich 100 konkretnych obietnic. Przeprowadziliśmy ocenę, sprawdzając, jak wiele z tych obietnic zostało zrealizowanych, i zdecydowanie można stwierdzić, że zaledwie kilkanaście z nich zostało spełnionych. Wśród obietnic znajdowały się zapewnienia o obniżeniu cen żywności, poprawie warunków życia obywateli, a także obniżeniu cen paliwa do poziomu 5,19 zł.

  Dziś, w okresie przedświątecznym, gdy Polacy robią zakupy, wiemy, że ceny żywności są znacznie wyższe niż zakładano, zwłaszcza że od 1 kwietnia 2024 roku przewidziano podwyżkę podatku VAT o 5%. Ceny paliwa sięgają już granicy 6-7 zł. Rząd Donalda Tuska jawi się zatem głównie jako rząd podwyżek, rząd, który nie tylko nie spełnił swoich obietnic, ale także wprowadził znaczące podwyżki cen. Nie możemy zaufać rządowi, którego wiarygodność oceniana jest przez pryzmat niespełnionych działań.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com