sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Za nami premiera „Lalki” w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Spektakl grany będzie na pewno w marcu, kwietniu oraz w maju!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami premiera wyjątkowego musicalu, który został stworzony na motywach powieści Bolesława Prusa, znanej szczególnie wszystkim licealistom – „Lalki”. Spektakl, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego zainaugurował 62. obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. To muzyczna opowieść, która została zagrana po raz pierwszy dla widowni w sobotni wieczór, 23 marca na deskach teatru, który znajduje się przy ul. Sokoła 7/9 w Rzeszowie.

  Na scenie „Lalkę”  grają aktorzy  – Aleksandra Ożóg, Aniela Kowalska, Kaja Kozłowska–Żygadło, Justyna Król, Mariola Łabno–Flaumenhaft, Dagny Mikoś, Magdalena Kozikowska–Pieńko, Paulina Sobiś, Robert Chodur, Michał Chołka, Sławomir Gaudyn, Jakub Gąsior, Józef Hamkało, Karol Kadłubiec, Marek Kępiński, Mateusz Marczydło, Adam Mężyk, Mieczysław Napieraj, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg, Robert Żurek.

  Całe przedstawienie jest muzyczną podróżą, która opowiada o nieszczęśliwej miłości Stanisława Wokulskiego – głównego bohatera do tytułowej „Lalki”, arystokratki Izabeli Łęckiej. Na scenie możemy zobaczyć porywające choreografie w wykonaniu Jarosława Stańka, do akompaniamentu muzyki Piotra Dziubka. Za teksty do piosenek odpowiada Rafał Dziwisz. Piękną scenografią zajął się Marcin Chlanda. Kostiumy zaprojektowała Katarzyna Sobolewska, a multimedia zrealizowała Karolina Jacewicz. Nad reżyserią świateł czuwała Katarzyna Łuszczyk.

  W tym roku obchodzić będziemy 80-lecie istnienia Sceny Dramatycznej w Rzeszowie. Obchodom tym towarzyszyć będą liczne wydarzenia artystyczne, które poprzedziła premiera spektaklu „Lalka”.

  A bilety można kupić, wchodząc na stronę internetową https://www.teatr-rzeszow.pl/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com