środa, 26 czerwca, 2024
+

  Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza już w ten weekend, na zajęcia i atrakcje związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Muzeum – Zamek z siedzibą w Łańcucie zaprasza serdecznie na przedświąteczne, wielkanocne atrakcje, dla wszystkich, którzy odwiedzą w ten weekend to miejsce, znajdujące się niedaleko Rzeszowa. Już jutro – w sobotę, 23 marca oraz pojutrze – 24 marca, w niedzielę, na wszystkich zwiedzających czekać będą specjalne warsztaty o tematyce zbliżającej się Wielkanocy. Będzie można się również wybrać na spacer tematyczny po parku. Szczególnie maluchy będą mogły poszukać jajek, a do tego poznać wiele ciekawostek związanych ze świętami, które odbędą się już niedługo. Co będzie się po kolei działo? Poznaj program atrakcji, które przygotowuje dla całych rodzin piękny, malowniczy Zamek oraz Muzeum w Łańcucie!

  W zbliżającą się sobotę i niedzielę (23 oraz 24 marzec) już od godziny 10 rano oraz od godziny 11 odbędą się warsztaty z tworzenia palm wielkanocnych. Kosztują one 10 zł od jednej osoby, a aby zostać ich uczestnikiem należy odpowiednio wcześniej się zapisać, gdyż niestety, ale liczba miejsc jest ograniczona. Między godziną 11 a 15, w ciągu tych dwóch dni, uczestnicy zajęć poznają jak zrobić „wielkanocne gniazdko” na warsztatach z rękodzieła. Kosztują one trochę mniej, bo 5 zł od jednej osoby i na ten kurs nie trzeba się wcześniej w żaden sposób zapisywać.

  A do tego wszystkiego, przez cały weekend, Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza serdecznie do uczestniczenia w wielkanocnych spacerach edukacyjnych. Przed taką wędrówką, pamiętaj, by udać się nieco wcześniej, do budynku dawnej Oranżerii, aby zabrać stamtąd karty pracy razem z mapą. Dzięki temu ty i twoje dziecko przemierzycie wspólnie trasę „wielkanocnych tradycji oraz obyczajów”. A szczególnie dodatkową, wspaniałą frajdą zwłaszcza dla maluchów będzie poszukiwanie wielkanocnych jajek, które porozmieszane będą po całym łańcuckim parku. Razem z poszukiwaniami poznamy też ciekawostki związane ze świętami.

  Jeśli chcecie wziąć udział w tym weekendowym, nadchodzącym wielkimi krokami wydarzeniu, zamek przyjmuje zapisy pod adresem mailowym – edukacja@zamek-lancut.pl. Możesz też zatelefonować pod numerem telefonu 17 749 38 87 oraz 17 749 38 95.

  Dodajemy, że „Dzień świąteczny” to cykl wydarzeń skierowanych do rodzin realizowanych w ramach programu kulturalno-edukacyjnego projektu Prace remontowo, konserwatorskie i budowlane Oranżerii oraz Ujeżdżalni w ramach przedsięwzięcia „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych OR-KA II, III, IV, VII”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com