niedziela, 28 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Jerzy Fąfara nie żyje, zmarł w wieku 67 lat

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Jerzy Fąfara, znany pisarz, poeta, i publicysta z Rzeszowa oraz inicjator wielu wydarzeń kulturalnych w mieście, takich jak Święto Paniagi na ulicy 3 Maja, odszedł od nas. Jednym z jego ostatnich osiągnięć było postawienie pomnika „Drabina do nieba”. Miał 67 lat. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.

    Urodzony 1 września 1956 roku w Rzeszowie, Jerzy Fąfara był nie tylko poetą i prozaikiem, lecz także autorem słuchowisk oraz wydawcą. Pełnił funkcję dyrektora Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu w Rzeszowie.

    Jego dorobek literacki obejmuje wiele publikacji, takich jak „Kto lepszy” – zbiór poezji z 1981 roku, „Po obu stronach twarzy” – kolejna kolekcja wierszy wydana w 1986 roku, czy powieść „Czerwony pająk” z 1991 roku. W 2006 roku jego wiersze trafiły do antologii poezji polskiej i sycylijskiej wydanej we Włoszech. Oprócz tego, Fąfara był autorem słuchowisk radiowych, które zdobywały uznanie na różnych festiwalach.

    Przez wiele lat pracował w różnych instytucjach kulturalnych, m.in. w Krajowej Agencji Wydawniczej i w swoim własnym wydawnictwie RAF. Od 2001 roku kierował Podkarpackim Instytutem Książki i Marketingu. W okresie 2018-2020 roku był zatrudniony w Wydziale Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa.

    Jerzy Fąfara był wybitnym pisarzem, poetą oraz autorem cenionych słuchowisk radiowych. Jego osiągnięcia literackie obejmowały również biografię profesora Józefa Szajny, znanego artysty i twórcy teatralnego, zatytułowaną „18 znaczy życie – rzecz o Józefie Szajnie”.

    Ponadto, Fąfara był inicjatorem „Święta Paniagi”, popularnego wśród mieszkańców Rzeszowa wydarzenia odbywającego się na ulicy 3 Maja od 2003 roku.

    W ostatnim okresie zaangażował się w projekt postawienia w Rzeszowie pomnika „Drabina do Nieba”, inspirowanego twórczością Józefa Szajny.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com