środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Luty kolejnym miesiącem z rekordem! Odprawiono ponad 62 tysiące pasażerów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami najlepszy luty w historii lotniska w trakcie miesiąca lotnisko Rzeszów – Jasiona obsłużyło ponad 62 tysiące podróżnych. To rezultat, który przewyższa ubiegłoroczny luty o 5 procent.

  W lutym w Jasionce, gdzie w 2023 roku po raz pierwszy w historii przekroczono barierę miliona pasażerów, najpopularniejsze były loty do Warszawy (14,3 tys. osób), Londynu (13,6 tys.) i Rzymu (3,5 tys.). Jeśli chodzi o ranking przewoźników, najwięcej podróżnych skorzystało z usług Ryanaira (niemal 25 tys.), LOT-u (14,5 tys.) oraz czarterów, głównie do Egiptu (5 tys.).

  Bardzo się cieszymy, że ruch na podrzeszowskim lotnisku dynamicznie rośnie, za co chciałbym serdecznie podziękować naszym pasażerów oraz wszystkim pracownikom portu, którzy swoim zaangażowaniem zapewniają jego sprawną obsługę

  Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  Sezon letni rozpocznie się w niedzielę wielkanocną, a podrzeszowskie lotnisko będzie obsługiwać 13 tras regularnych i 16 czarterowych. Tygodniowo planowane jest przeprowadzenie około 120 rotacji pasażerskich. Od kwietnia Ryanair, obecnie obsługujący trasy do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina, dodaje nowe połączenia do hiszpańskiego Alicante (nowość!) i chorwackiego Zadaru. LOT powraca z międzykontynentalną trasą do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową do Gdańska (od czerwca do września), oferując aż 33 połączenia tygodniowo do Warszawy.

  Liczymy na to, że w sezonie letnim ten pozytywny trend się utrzyma i będziemy mogli być świadkami wzmożonego ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku.

  Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  Lufthansa od 31 marca zwiększa częstotliwość lotów do Monachium, wprowadzając drugi samolot dziennie. Wizz Air nadal proponuje dwa rejsy tygodniowo do Rzymu, umożliwiając weekendowe wypady (rejsy w poniedziałki i czwartki). Biura podróży natomiast oferują czarterowe loty na słoneczne destynacje w Turcji, Egipcie, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogórze, z nowymi opcjami – Izmir i Majorką.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com