środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Remis Stali Stalowa Wola w wyjazdowym spotkaniu z Chojniczanką

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W jedynym niedzielnym spotkaniu 22 KolDjki piłkarskiej 2 ligi Stal Stalowa Wola mierzyła się w wyjazdowym spotkaniu w Chojnicach z sąsiadującą z nią miejscową Chojniczanką. Pierwsze spotkanie tych drużyn w rundzie jesiennej zakończył się okazałym zwycięstwem podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego. 

  W 3. minucie spotkania wzdłuż linii bocznej zagrał Wojciech Szumilas, do wbiegającego w ten sektor boiska Antoniego Prałata. W tej sytuacji Łukasz Soszyński faulował zawodnika gospodarzy. Chojniczanka miała swój pierwszy stały fragment gry. 

  Do piłki ustawionej z lewej strony boiska podszedł Szumilas i wykonał skrócony rzut rożny. W 4. minucie do dośrodkowanej piłki doszedł Grzegorz Szymusik, który urwał się obrońcy w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki. Otwierając szybko wynik niedzielnego spotkania. 

  W 8 minucie spotkania Stalówka mogła doprowadzić do wyrównania. Zakotłowało się w polu karnym bramki Damiana Primela, ale sędzia liniowy pokazał spalonego. Bramka nie mogła zostać uznana. 

  W 15. minucie z głębi boiska długą piłkę zagrał Soszyński wprost do Sebastiana Strózika, ale nowy napastnik Stali, który przyszedł w przerwie zimowej został uprzedzony przez interweniującego na przedpolu Primela

  W 20 minucie próbowali odpowiedzieć gospodarze. Aktywny w tym spotkaniu Prałat zabrał się z piłką ze środka boiska wpadł w pole karne i uderzeniem po ziemi próbował zaskoczyć Mikołaja Smyłka, ale uderzenie było za lekkie i za czytelne do pokonania bramkarza.

  W 21. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne  Patryka Zauchy próbował zamknąć uderzeniem głową Damian Oko, ale nic z tego nie wyszło. 

  W 39. minucie dobrze rozegrali piłkę goście w polu karnym przeciwnika. Z prawej strony dograł na środek przed bramkę Zaucha. Piłka trafiła do Damiana Urbana, a ten z pierwszej piłki trafił w sam środek bramki i interweniującego bramkarza. 

  Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

  W 49. minucie Oskar Paprzycki wdał się w pojedynek z jednym z zawodników Stali. Obrońca Chojniczanki dal sobie zabrać piłkę. Ta trafiła do Adama Imieli, który tuż po przerwie pojawił się na placu gry. Wyłuskaną piłke uderzył na bramkę, ale uderzenie było za lekkie. 

  W 52. minucie Imiela dośrodkował z lewej storny do Zauchy, który uderzył głową, ale uderzenie to nie spowodowało zagrożenia. 

  W 54. minucie Imiela ponownie miał szansę na pokonanie bramkarza. Jednak nie wykorzystał prostopadłego zagrania. W ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg Primel 

  W 59 minucie głową po rzucie rożnym próbował uderzyć Andrias Edmundsson uderzenie Farera poszybowało nad bramką. 

  W 60. minucie ponownie Imiela tym razem próbował zdobyć swojego gola z rzutu wolnego. Bramkarz gospodarzy odbił piłke do boku. Pomocnik Stali już raz w tym sezonie pokonał Damiana Primela z rzutu wolnego. W pierwszym spotkaniu obu drużyn w Stalowej Woli zakończonym zwycięstwem Stalówki 5:2. 

  W 62. minucie przed szansą na podwyższenie prowadzenia był Kacper Korczyc, który tuż zza pola karnego uderzył celnie na bramkę. Smyłek przeniósł piłkę nad poprzeczką. 

  W 73. minucie Szumilas próbował swoich sił bezpośrednim uderzeniem na bramkę z rzutu wolnego. Pomocnik Chojniczanki tak zawinął piłkę, że ta uderzyła w poprzeczkę i wyszła poza boisko. 

  W 88. minucie Stal wyrównała wynik spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował kapitan drużyny ze Stalowej Woli Jakub Kowalski. Piłka trafiła na 5 metr od bramki gdzie najlepiej zachował się Oko, który głową skierował piłkę do siatki. Obok obok bramkarza Chojniczanki, który był bez szans w tej sytuacji.

  Chojniczanka Chojnice 1-1 Stal Stalowa Wola

  1:0 Grzegorz Szymusik 4. 

  1:1 Damian Oko 88. 

  Chojniczanka: Primel – Szymusik, Golak, Edmundsson, Szczytniewski – Kozina (46. Dominik Banach), Nowacki (46. Alef Firmino), Paprzycki, Szumilas (84. Błażej Szczepanek), Prałat (46. Kacper Korczyc; 79. Czesław Raburski) – Šabala.

  Stal: Smyłek – Zaucha, Kowalski, Oko, Urban (76. Michał Mydlarz), Ziarko (69. Kacper Chełmecki) – Górski (46. Adam Imiela), Soszyński (87. Jakub Banach), Wiktoruk (69, Dominik Maluga), Pioterczak – Strózik.

  żółte kartki: Nowacki, Szumilas; sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów). widzów: 782.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com