środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Kandydaci do Rady Miasta Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa zaprezentowani

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 2 marca Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa przedstawiło swoich kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych 7 kwietnia. To 33 osoby z różnych środowisk. Kandydatem na prezydenta Rzeszowa jest prof. Jacek Strojny.

  Jacek Strojny, profesor Politechniki Rzeszowskiej, jest znany przede wszystkim ze wsparcia mieszkańcom w ich staraniach przeciwko patodeweloperce. Kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia, podczas sobotniego wystąpienia, przedstawił program wyborczy Stowarzyszenia „Razem dla Rzeszowa”, obejmujący osiem obszarów. Wśród postulatów znajdują się poprawa transportu publicznego, zwiększenie roli mieszkańców w podejmowaniu istotnych decyzji miejskich oraz utworzenie budżetów osiedlowych.

  ZOBOWIĄZANIA KANDYDATA NA PREZYDENTA RZESZOWA JACKA STROJNEGO

  • GOSPODARKA

  Każdy będzie mógł prowadzić swój biznes w transparentnych i przyjaznych warunkach,. Zapewnimy impuls gospodarczy, wspierając rozwój branż high-tech, startupów oraz lokalnego małego i średniego biznesu

  • KOMUNIKACJA

  Sprawimy, że w ciągu pięciu lat przemieszczanie się po mieście komunikacją zbiorową, samochodem czy rowerem będzie bardziej komfortowe, a korki zostaną ograniczone. Szanujemy czas mieszkańców. 

  • PRZESTRZEŃ

  Zadbamy o przyjazną i atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców. Wdrożymy czytelne standardy urbanistyczne i architektoniczne, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz offsetu deweloperskiego. 

  • KULTURAI

  Muzea, teatry i przestrzenie koncertowe powinny być wyIpełnione rzeszowianami i turystami, których przyciągną  atrakcyjne wydarzenia kulturalne. Zapewnimy komfortowe warunki rozwoju dla wspaniałych rzeszowskich artystów. 

  • JAKOŚĆ ŻYCIA

  Wszyscy rzeszowianie będą mogli cieszyć się wysoką jakością życia. Rzeszów  będzie miastem atrakcyjnym i przyjaznym. Kluczem do tego jest poprawa jakości środowiska i usunięcie barier architektonicznych i cyfrowych.

  • SPORT I REKREACJA

  Każdy znajdzie miejsce na swoją aktywność fizyczna i sportową. Rozwiniemy infrastrukturę sportową i określimy transparentnevwarunki wspierania sportu. Zadbamy, by zarówno profesjonalni sportowcy, jak i mieszkańcy, ceniący sobie aktywność fizyczną mieli przestrzeń do rozwoju i rekreacji. 

  • PARTYCYPACJA

  Działania miasta będą odpowiedzią na potrzeby i problemy mieszkańców, m.in. w obszarze edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży. Uwolnimy energię rzeszowian i razem będziemy współdecydować o naszym mieście. Wprowadzimy budżety osiedlowe oraz zapewnimy, że opinie samorządowych rad osiedli będą miały moc sprawczą

  • ZARZĄDZANIE

  Szybsze załatwianie spraw w urzędzie miasta będzie możliwe dzięki usprawnieniu działania instytucji miejskich. Zapewnimy profesjonalizm i dobre zarządzanie w każdym aspekcie działania urzędu.

  • W pierwszym okręgu listę otworzą: Adam Moczulski, Katarzyna Mikołajczyk i Michał Wróbel.
  • W drugim okręgu pierwsza trójka to: Rafał Kulig, Joanna Choma i Radosław Elgass.
  • W trzecim okręgu, pierwsza trójka to prof. Jacek Strojny, Ewelina Kloc, Paweł Delikat.
  • W czwartym okręgu, gdzie do zdobycia jest jeden dodatkowy mandat, na czele listy znajdują się: Elżbieta Niedzielska, Agnieszka Wesołowska-Majcher, Krzysztof Lasota i Marcin Płodzień, a nr 9 to Artur Polakiewicz.

  Ja jestem bezpartyjny. Wszystkie osoby, które są na listach, które startują we wszystkich okręgach są osobami bezpartyjnymi. Koniec z partyjniactwem, koniec z podejściem z perspektywy władzy, czas na obywatelski samorząd, czas na obywatelski Rzeszów.

  powiedział prof. Jacek Strojny, kandydat na prezydenta miasta Rrzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com