czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Podkarpackie Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoich kandydatów do sejmiku województwa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 4 marca, w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie miała miejsce prezentacja kandydatów PiS do Sejmiku Województwa Podkarpackiego w pięciu okręgach wyborczych.

  Wkrótce odbędzie się prezentacja programu wyborczego „Podkarpackie2030” podczas konwencji programowej w Rzeszowie. Szczegóły oraz sylwetki kandydatów dostępne będą na stronie: www.podkarpackie2030.pl

  Na listach wyborczych można znaleźć nazwiska obecnych członków zarządu Województwa Podkarpackiego, radni województwa czy też byli posłowie. Lidersy list w poszczególnych okręgach prezentują się następująco.

  Karol Ożóg, obecny radny Województwa Podkarpackiego, został wybrany jako jedynka w okręgu nr 1, obejmującym Rzeszów oraz powiaty leżajski, łańcucki i rzeszowski.

  W okręgu nr 2, obejmującym powiaty dębicki, mielecki, ropczycko-sędziszowski oraz strzyżowski, pierwsze miejsce na liście zajmuje Władysław Ortyl, pełniący funkcję Marszałka Województwa Podkarpackiego przez ostatnie 10 lat.

  Ewa Draus, pełniąca funkcję wicemarszałka województwa, zajmuje pierwsze miejsce na liście w okręgu nr 3, obejmującym powiaty kolbuszowski, niżański, tarnobrzeski, stalowowolski oraz miasto Tarnobrzeg.

  Piotr Pilch, członek Zarządu Województwa, jest liderem w okręgu nr 4, który obejmuje Przemyśl oraz powiaty jarosławski, lubaczowski, przemyski i przeworski.

  Jerzy Borcz, aktualny przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, zajmuje pierwsze miejsce na liście kandydatów PiS w okręgu nr 5, obejmującym Krosno, powiaty bieszczadzki, brzozowski, jasielski, krośnieński, leski i sanocki.

  Jesteśmy drużyną, która jest bardzo pozytywnie nastawiona do rozwoju Podkarpacia.

  Jesteśmy na „tak” dla wzrostu inwestycji w naszym województwie. „Jesteśmy na tak” dla budowy społeczeństwa obywatelskiego i „Jesteśmy na tak” dla ochrony zdrowia

  Ewa Leniart, posłanka szefowa struktur PiS w regionie

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com