wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Zakończyło się specjalistyczne szkolenie dla jednostek specjalnych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zakończyło się czterodniowe szkolenie dla specjalistów z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Polskiej Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Bieszczady. Działania miały miejsce na terenie Podkarpacia.

  W dniach 19-22 lutego miało miejsce intensywne szkolenie w okolicach Sanoka i Soliny, skierowane do funkcjonariuszy różnych jednostek, takich jak Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”, Samodzielne Pododdziały Kontrterrorystyczne Policji, Sekcja Realizacji Wydziału Zabezpieczenia Działań Bieszczadzkiego Oddziału OSG oraz ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR. W ramach tego szkolenia wykorzystano policyjny śmigłowiec Black Hawk S-70i.

  Zajęcia odbywały się w różnorodnych warunkach terenowych, obejmując tereny zurbanizowane, leśne i rejon zalewu jeziora solińskiego. Głównym celem było doskonalenie umiejętności w obszarze specjalistycznych technik linowych, które są wykorzystywane podczas działań ze śmigłowcem. Wśród nich znalazły się m.in. desant – zjazd na linie osobistej, transport przy użyciu liny ewakuacyjnej oraz zjazdy na tzw. linie szybkiej. Dodatkowo, przeprowadzono zjazdy bojowe w okolicach strzelnicy oraz strzelania taktyczne.

  Działania wysokościowe z wykorzystaniem śmigłowców należą do jednych z najtrudniejszych, co sprawia, że służby regularnie doskonalą zgranie załogi i techniki linowe. Współpraca pomiędzy funkcjonariuszami a ratownikami podczas tego szkolenia stanowiła doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy specjalistycznej. Taka współpraca przekłada się na efektywność i bezpieczeństwo podczas codziennych działań bojowych i ratowniczych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com