sobota, 27 kwietnia, 2024
+

Stal Rzeszów przegrała z Miedzią Legnica. To trzecia porażka z rzędu

Stal Rzeszów przegrała w 22. Kolejce Fortuna 1 ligi z Miedzią Legnica 1:3. Podopieczni trenera Marka Zuba ponieśli tym samym trzecią porażkę z rzędu po powrocie na boiska. Niebezpiecznie zbliżając się do strefy spadkowej. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe w Głogowie z miejscowym Chrobrym.

W 4. minucie spotkania Kamil Antonik świetne dośrodkował z prawej strony, a Bartosz Guzdek główkował tuż obok bramki. Trzy minuty później Stal Rzeszów odpowiedziała szybką akcją, jednak strzał Sebastiena Thilla był niecelny.

W 9.  minucie Iban Salvador Edu podjął próbę główkowania, lecz piłkę pewnie złapał bramkarz gospodarzy Gerard Bieszczad

W 27. minucie Andreja Prokić oddał strzał, jednak po rykoszecie skończyło się na rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu z tego fragmentu gry w polu karnym zawodników z Legnicy zapanowało chwilowe zamieszanie, ale Jakub Mądrzyk pewną interwencją opanował sytuację.

W 33. minucie pojawiło się zagrożenie z dystansu po strzale Salvadora. Bramkarz drużyny biało-niebieskich zdołał odbić piłkę przed siebie. Za chwilę Florian Hartherz podał z lewej strony w pole karne, gdzie Paweł Oleksy odbił futbolówkę, która następnie wpadła do własnej bramki.

W 45. minucie Hartherz skutecznie dośrodkował z rzutu rożnego, a Tarsicio Aguado uderzył głową piłkę wypiąstkowaną przez bramkarza rzeszowian. Pomimo problemów, Bieszczad zdołał odbić futbolówkę za linię końcową.

W ostatnich chwilach pierwszej połowy, z rzutu rożnego Hartherz ponownie groźne dośrodkował, lecz po wybiciu przez jednego z obrońców Stali, próbujący strzału wolejem Salvador nie trafił w bramkę.

Podopieczni trenera Marka Zuba wkroczyli w drugą połowę z wyraźnym zapałem. W 47. minucie Andrzej Niewulis dzięki ofiarnemu zagraniu zablokował strzał Pawła Oleksego. Chwilę później Thill skutecznie dośrodkował z rzutu rożnego, a Łukasz Góra próbował główkować. Jednak bramkarz drużyny z Legnicy nie dał sie zaskoczyć.

W 50. minucie Thill oddał mocny strzał z dystansu, lecz bramkarz Miedzi zdołał zatrzymać to uderzenie.

W 66. minucie zespół z Rzeszowa wyrównał stan meczu. Patryk Warczak zagrał piłkę przed bramkę z prawej strony, a Paweł Oleksy z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

W 74. minucie Salvador wrzucił piłkę z autu w pole karne rzeszowian. Pomimo wybicia jednego z rywali, futbolówkę przejął Iwo Kaczmarski, który wolejem przywrócił gościom prowadzenie.

W 89. minucie legniczanie kontynuowali swoją dobrą grę, podwyższając wynik, kiedy Nemanja Mijusković wykorzystał rzut karny. Po zagraniu w polu karnym ręką przez Kamila Kościelnego

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, po wrzucie z autu, doszło do zamieszania w polu karnym Miedzi. Jeden z zawodników Stali Rzeszów uderzył poprzeczkę, po wyrzucie piłki z autu.

STAL RZESZÓW – MIEDŹ LEGNICA 1:3

0:1 Paweł Oleksy 34. (s)

1:1 Paweł Oleksy 66.

1:2 Iwo Kaczmarski 74.

1:3 Nemanja Mijusković 89. (k)

Stal: Bieszczad – Warczak, Kościelny, Góra, Oleksy – Kłos (64. Szymon Łyczko), Bukowski, Thill, Kądziołka (46. Adler Da Silva), Wachowiak (80. Jesús Díaz) – Prokić (90. Szymon Salamon).

Miedź: Mądrzyk – Kostka, Mijušković, Niewulis, Hartherz – Michalik (84. Krzysztof Drzazga), Lehaire (69. Iwo Kaczmarski), Aguado, Salvador (83. Wiktor Bogacz), Antonik (69. Emmanuel Agbor) – Guzdek (59. Kamil Drygas).

żółta kartka: Kądziołka. sędzia: Jacek Małyszek (Lublin); widzów: 3015.