środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Kolejny etap budowy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Realizacja obejmuje budowę nowego odcinka ulicy Wyspiańskiego, który zostanie połączony z ulicą Wołyńską. Proces wybierania wykonawcy w formie przetargu został już ogłoszony.

  Ulica Wyspiańskiego została zaprojektowana jako alternatywa dla głównej trasy komunikacyjnej, jaką jest ul. Błogosławionej Karoliny, łączącej dynamicznie rozwijające się osiedle Kotuli z centrum Rzeszowa. W celu usprawnienia komunikacji, kontynuowana jest stopniowa rozbudowa tego obszaru.

  Zadaniem wykonawcy będzie wybudowanie około 150-metrowego odcinka ul. Wyspiańskiego, który połączy się z ul. Wołyńską. Projekt obejmie również budowę ścieżki rowerowej, chodnika, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, muru oporowego oraz przebudowę instalacji podziemnych.

  W ubiegłym roku skoncentrowano się na rozbudowie odcinka ulicy Wyspiańskiego pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki a wcześniej przebudowanym fragmentem kierującym się w stronę ulicy Strzelniczej. Realizacja projektu obejmowała poszerzenie jezdni do 6 metrów, co umożliwiło utworzenie dwóch pasów ruchu. Dodatkowo, wzdłuż ulicy wybudowano chodnik, a nowa kanalizacja deszczowa przejęła funkcję odprowadzania wód opadowych z rowów. W ramach zadania zrealizowano także budowę nowego oświetlenia ulicy.

  Istotnym elementem inwestycji była wymiana gruntu, ze względu na słabą nośność w tym obszarze. Całość przedsięwzięcia pochłonęła kwotę 1,73 mln zł.

  Firmy zainteresowane realizacją tego zadania mogą składać ofert do 13 marca. Ostateczny wybór wykonawcy prawdopodobnie nastąpi w kwietniu. Cała inwestycja ma być ukończona w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com