środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Zbliża się przegląd taneczny „Zapasy Taneczne 2024” w hali sportowej w Nisku! Które zespoły taneczne się zaprezentują?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami 17. edycja Przeglądu Zespołów Tańca Sportowego „Zapasy Taneczne 2024”, które odbędą się w tym roku 1 marca (piątek) na hali sportowej ZSP numer trzy w Nisku, przy ul. Słowackiego 10. Całe zawody taneczne odbędą się już o poranku, o godzinie 10:00. To idealna okazja, do tego, by wszystkie szczególnie lokalne zespoły taneczne mogły zaprezentować swoje choreografie, ćwiczone pod okiem profesjonalnych trenerów i instruktorów. Już wiemy, że już za niedługo zatańczy w sumie 29 zespołów, a uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe – od 9 do 12 lat oraz od 13 do 18 lat, będą rywalizować ze sobą w tańcach takich jak – cheerleaderki, show dance oraz inne formy taneczne. Możesz dołączyć, zasiąść na widowni tego dnia i podziwiać wszystkie zmagania taneczne. Przegląd ma charakter konkursowy z nagrodami, które wręczy i przydzieli specjalna komisja ze specjalistami w dziedzinie tańca.

  Przewodniczącą jury będzie Justyna Stasiak, uzdolniona instruktorka i pedagog tańca współczesnego, nowoczesnego i jazzowego, znana z pracy z Dziecięcym Zespołem Artystycznym „Uśmiech”. Ponadto skład komisji dopełniają Teresa Świdecka – Węglarz, doświadczona choreografka i instruktorka tańca jazzowego oraz  Lidia Zastawna, specjalistka od rekreacji ruchowej i nowoczesnych form gimnastyk. Do tego jury przyzna nagrody i trzy miejsca w każdej kategorii tanecznej oraz wiekowej.

  A aby poznać szczegółowy regulamin całego tanecznego konkursu należy wejść na stronę internetową – https://nck.nisko.pl/zapasy-taneczne-2024/.

  Organizatorem „zapasów” jest Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, a współorganizatorem – ZSP numer trzy w Nisku. Co więcej każdy zespół taneczny, prezentujący się może liczyć od 3 do 25 osób. Całość prezentacji nie może trwać dłużej niż 5 minut. Należało przesłać w celu zgłoszenia zespołu formularz razem z nagraniem układu tanecznego danego zespołu. A uczestnikami konkursu mogą być zespoły działające przy szkołach, ośrodkach kultury, klubach, stowarzyszeniach i szkołach tańca.

  Konkurs taneczny podzielony jest na kategorie taneczne – cheerleaderki, mażoretki, show dance (oparte na technice balet, jazz, modern) oraz inne formy tańca (disco dance, disco show, hip-hop). Za pierwsze miejsce  we wszystkich możliwych kategoriach przewidziana jest nagroda w wysokości – 600 zł, za drugie – 400 zł, a za trzecie miejsce – 300 zł.

  .

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com