środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W marcu będzie można oddać w Rzeszowie niepotrzebne zabawki lub wymienić się nimi z innymi!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Polsce w wielu miejscach trwa niezwykła akcja wymiany zabawek. Rzeszów z radością także postanowił dołączyć do tego społecznego ruchu. Jeśli w twoim domu zalegają pluszaki, planszówki, gry i zabawki, którymi już od dłuższego czasu się nie bawisz, bo albo ty albo twoje dzieci już z nich wyrosły – przyjdź i oddaj je dla dzieci które szczególnie ich potrzebują, bo przebywają na przykład w szpitalach czy też w hospicjach. Możesz się także nimi wymienić. Już 6 marca w godzinach od 9 do 13 będą zbierane będą do punktu na ul. Hanasiewicza 10, do Centrum Terapii Dziecka Sensis. Zróbcie porządki w szafach, a to, co niepotrzebne oddajcie innym!  

  Warunkiem jest to, by każda zabawka była w dobrym stanie. Część z nich, która zostanie z organizowanej akcji trafi do fundacji Simbiosis. A stowarzyszenie to w końcu podaruje je tym, najbardziej potrzebującym, między innymi dzieciom w szpitalach, oddziałach pediatrycznych czy dla hospicjów.

  Dzięki organizowanej zbiórce w duchu zero waste, każda stara zabawka odnajdzie nowego właściciela, a nie zostanie wyrzucona lub będzie zalegać w szafie. Poza tym, całej akcji przyświeca wspaniała, charytatywna, dobroczynna misja. Niepotrzebne uzbierane zabawki i gry trafią dla chorych dzieci. Dzięki temu maluchy poczują chociaż na chwilę radość, szczęście i zapomną o szpitalnianych smutkach związanych z chorobą, często także samotnością. Oderwą się na chwilę od życia w placówce medycznej i poczują się szczęśliwiej.

  Inicjatorami WIOSENNYCH PORZĄDKÓW – całej akcji jest #SIMBIOtariusz – Wolontariat Fundacji SIMBIOSIS. Przyjdź, zostaw zabawkę, która tylko zajmuje niepotrzebnie twoją szafę. Podaruj innym potrzebującym uśmiech na twarzy i prawdziwą radość oraz frajdę, która odciągnie szczególnie maluchy od swojej choroby. Często najlepszym przyjacielem dla szczególnie małych dzieci może być zwykły pluszak. Tych nieco starszych ucieszy na pewno gra planszowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com