środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  W marcu w bibliotece, na ul. Sokoła odbędzie się spotkanie z autorkami publikacji pt. „Ciekawostki o rzeszowskich zabytkach”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Spotkanie z Edytą Dawidziak i Karoliną Chomiczewską w celu promocji książki „Ciekawostki o rzeszowskich zabytkach” odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13, 14 marca o godzinie 17.00. Na spotkanie to zaprasza oprócz oczywiście rzeszowskiej biblioteki oraz samych autorek Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Rzeszowa. Na organizowanym evencie dowiemy się czegoś więcej o książce, która została sfinansowana ze środków Gminy Miasto Rzeszów i która wnikliwie przenosi każdego czytelnika w podróż przez najciekawsze rzeszowskie zabytki szczególnie interesujące pod względem historycznym. A w niniejszej publikacji znajdują się do tego liczne zdjęcia oraz wnikliwe opisy.  

  Sam pomysł, by przygotować taką publikację zrodził się w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Rzeszowa. Zbiór informacji o naszym mieście Rzeszowie jest dostępny w formie nie tylko papierowej (książki), ale też w wersji online (https://www.erzeszow.pl/pl/1073-zabytki-rzeszowa/68036-ciekawostki-o-rzeszowskich-zabytkach.html). A książka powstała bardzo niedawno temu i dzisiaj każdy zainteresowany tematem będzie mógł o niej posłuchać na organizowanym mityngu w bibliotece już za nieco ponad pół miesiąca.

  Jak możemy się dowiedzieć, opracowanie to zawiera wnikliwą historię oraz znaczenie dla miasta takich obiektów, jak – rzeszowski Ratusz, wiele kamieniczek albo Rzeszowskie Piwnice. Poznajemy i dowiadujemy się, czytając przygotowany tekst na temat dawnego Rzeszowa, jak on wyglądał? Prześledzimy również architekturę wielu dzisiejszych, rzeszowskich budynków.

  Autorkami niniejszej publikacji są – dyrektor Edyta Dawidziak, Karolina Chomiczewska we współpracy z Dominiką Ziębą, która wspierała cały pomysł, z Biura MKZ. Książka powstała, z potrzeby podarowania mieszkańcom Rzeszowa solidnej dawki wiedzy o ich mieście, w którym żyją i w którym mieszkają. Początkowe posty czy też artykuły o właśnie zabytkowych miejscach w naszym mieście pojawiały się na różnych serwisach, a spore zainteresowanie wielu osób sprawiło, że taka książka właśnie powstała.

  Książka ta posiada zbiór dwudziestu tekstów dotyczących wybranych obiektów, które są dziś zabytkami i znajdują się na terenie miasta Rzeszowa. Tekst od „kuchni” pokazuje jak budowała się rzeszowska architektura. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po książkę? Dowiesz się uczestnicząc w planowanym i organizowanym spotkaniu. Wstęp jest oczywiście darmowy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com