sobota, 27 kwietnia, 2024
+

Sromotna porażka Stali Rzeszów w wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia

Stal Rzeszów nie będzie dobrze wspominać wyjazdowego spotkania w ramach 21 Kolejki Fortuna 1 ligi do Gdyni na mecz z liderującą Arką. Podopieczni trenera Marka Zuba przegrali 1:5. Jedyną bramkę dla rzeszowian strzelił  Sébastien Thill z rzutu karnego.

Już w 2 minucie spotkania gospodarze mogli otworzyć wynik pierwszego niedzielnego spotkania. Dawid Gojny do Kacpra Skóry, ale młody napastnik fatalnie spudłował.

W 15. minucie Patryk Warczak był faulowany w polu karnym. Po analizie VAR sędzia spotkania Marcin Szczerbowicz z Olsztyna zdecydował się podyktować rzut karny.

W 18. minucie do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł  Sébastien Thill. Luksemburczyk uderzył w prawą stronę. Intencję strzelca wyczuł Paweł Lenarcik, ale uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że znalazło drogę do siatki. Stal wyszła na prowadzenie.

Chwilę później próbowała odpowiedzieć Arka Gdynia. Z trudnem interweniował Gerard Bieszczad, który zastępuje Jakuba Wrąbla między słupkami od początku wiosny w tym roku. Po trudnym uderzeniu z ostrego kąta w wykonaniu Huberta Adamczyka

W 36,. minucie z lewej strony z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Gojny, wprost na głowę Martina Dobrotki, który uderzeniem na dalszy słupek wyrównał wynik spotkania.

W doliczonym czasie do pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Po lewej stronie w pełnym biegu dorzucił piłkę Gojny, wprost na głowę najwyżej wyskakującego w polu karnym Karola Czubaka, który precyzyjnym pokonał Bieszczada.

W ostatniej akcji pierwszej połowie w zamieszaniu pod bramką Stali. Do piłki doszedł Sebastian Milewski, który technicznym uderzeniem trafił w słupek.

W 64. minucie drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Karol Czubak najlepszy strzelec Arki Gdynia. Po dośrodkowaniu z prawej strony od Tornike Gaprindaszwili. Ponownie głową podwyższyli prowadzenie do dwóch goli.

Od 66 minuty po bezpośredniej czerwonej kartce dla Milana Šimčáka za faul. Stal musiała radzić sobie w 10.

W 78. minucie Alassane Sidibe uderzył chytrze na bramkę w zamieszaniu po wyjściu Bieszczada do dośrodkowania.

W 88. minucie Gojny zagrał prostopadłą piłkę za linię obrońców, do której doszedł Hubert Turski, który uderzeniem po ziemi ustalił wynik spotkania.

Kolejne spotkania Stal zagra na własnym stadionie ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy Miedzią Legnica obecnie zajmującą 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Mecz zaplanowany jest na najbliższy piątek 1 marca na godzinę 18.00.

5:1 Hubert Turski 88.

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Skóra (62. Kasjan Lipkowski), Gol (74. Michał Borecki), Milewski, Adamczyk (63. Tornike Gaprindaszwili), Kobacki (75. Alassane Sidibé) – Czubak (82. Hubert Turski)

Stal: Bieszczad – Warczak, Kościelny, Góra, Šimčák – Łyczko (46. Krystian Wachowiak), Łysiak (81. Szymon Kądziołka), Thill, Bukowski (71. Jesús Díaz), Prokić – Salamon (46. Adler Da Silva).

żółte kartki: Kobacki – Łysiak, Łyczko. czerwona kartka: Milan Šimčák (66. minuta, Stal).

sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn); widzów: 5987.