środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Miło nam poinformować, że Ignacy Błażejowski z Krosna powalczy o nagrodę Fryderyki w dwóch kategoriach! Trzymamy kciuki

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ignacy Błażejowski, bardziej znany jako Ignacy, to polski piosenkarz, autor tekstów i utalentowany kompozytor, urodzony 5 października 2003 roku w Krośnie. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się już w wieku siedmiu lat, gdy zaczęło go fascynować śpiewanie. W wieku dziewięciu lat dołączył do Studia Piosenki Swing w Krośnie, gdzie pod bacznym okiem Lucyny Durał rozwijał swój talent. Jego zaangażowanie w sztukę zostało docenione, a w 2017 roku otrzymał stypendium w ramach Motywacyjnego Programu Stypendialnego Miasta Krosno za osiągnięcia artystyczne.

  Ignacy zyskał szerokie uznanie jako uczestnik drugiej edycji programu Mali Giganci na antenie TVN w 2016 roku, prezentując się w duecie z Julią Błaszczyk. Ich interpretacje utworów takich jak „Fly Me to the Moon” czy „Say Something” zdobyły ogromne uznanie, z drugim występem na YouTube, który został odtworzony blisko dwa miliony razy.

  W 2020 roku Ignacy dołączył do jedenastej edycji programu The Voice of Poland, zaimponowawszy jurorom wykonaniem „I See Fire”. Jego muzyczna podróż w ramach programu obejmowała zwycięstwo w bitwie i nokaucie, choć niestety odpadł na etapie ćwierćfinałów.

  Rok 2021 był przełomowy dla Ignacego, gdy 9 kwietnia miała miejsce premiera jego debiutanckiego singla „Koniec”. Piosenka ta została zaprezentowana podczas finału czwartej edycji programu The Voice Kids na antenie TVP2. Kolejne single, takie jak „Dream” (styczeń 2022) i „Czekam na znak” (lipiec 2022), zdobyły ogromną popularność, a ten ostatni dotarł nawet na szczyt listy AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

  Niezmiennie utalentowany, Ignacy kontynuował swoją muzyczną podróż w 2023 roku, prezentując nowy singel pt. „To co mam”. Utwór ten znalazł się na liście OLiA, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, uplasowując się na jedenastym miejscu.

  Jego osiągnięcia muzyczne nie umknęły uwadze Akademii Fryderyk Festiwal, która wyróżniła Ignacego nominacją do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Pop za „Central Park”. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się 22 marca 2024 r. w PreZero Arena Gliwice, a Ignacy Błażejowski ma szansę zdobyć prestiżową nagrodę w swoich kategoriach.

  Warto podkreślić, że Nagroda Muzyczna „Fryderyk” to jedno z najważniejszych wyróżnień muzycznych w Polsce, przyznawane przez Akademię Fonograficzną. Ignacy Błażejowski staje w szranki z innymi utalentowanymi artystami, a ich losy zostaną rozstrzygnięte podczas uroczystej gali w Gliwicach. Czy Ignacy zostanie Debiutantem Roku? Odpowiedź poznamy już niebawem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com