środa, 21 lutego, 2024
+

  Mała Emilka ma zdiagnozowanego raka wątroby. Dzięki uzbieranym pieniądzom, przejdzie kosztowną operację w klinice w Brukseli, by się go pozbyć!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Emilka ma dopiero 8 lat i pochodzi z Łańcuta, który znajduje się w sąsiedztwie z Rzeszowem. Mimo tak młodego wieku, dziewczynka cierpi obecnie na bardzo poważną chorobę. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór wątroby, który cały czas się rozwija i jest szczególnie niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia 8-latki.

  Rodzina, po wielu konsultacjach z wieloma lekarzami, zarówno z Polski jak i zza granicy, w końcu znalazła klinikę, która pomogłaby małej Emilce. Znajduje się ona w Brukseli, w Belgii i nazywa się Santa Luc. Według specjalistów, dziewczynka musi przejść jak najszybciej, natychmiast operację, ponieważ dalsze zwlekanie z nią może skończyć się nawet dla niej tragicznie. Szacunkowy koszt leczenia jak podaje rodzina  razem z przelotem i wszystkimi innymi badaniami poza granicami naszego kraju wynosi ponad 260 tysięcy zł. Obecnie, na tę chwilę pomogło ponad 600 osób. A aby wspierać zbiórkę i wpłacać pieniądze, trzeba wejść pod link – https://www.siepomaga.pl/emilia-wilusz.

  Emilka to jeszcze dziecko, które ma róże pasje i bardzo pragnie żyć. To również uśmiechnięta dziewczynka, która ma wiele zainteresowań. Tańczy w zespole mażoretek, lubi chodzić do szkoły. Ma pogodne usposobienie i zaraża wszystkich dookoła uśmiechem.

  Poznaj historię dziewczynki

  Emilka, kiedy przyszła na świat była zdrowym dzieckiem i nic nie wskazywało na to, że w niedalekiej przyszłości będzie na coś chorowała. Jednak w styczniu, w 2023 roku, dziewczynkę zaczęła intensywnie boleć głowa, miała też wysoką gorączkę, a do tego wszystkiego na twarzy pojawiła się u niej opuchlizna. Lekarze stwierdzili, że jest to kamica ślinianek i potrzebna była operacja, którą dziecko przeszło pomyślnie. Specjaliści powtarzali, że wszystko jest w porządku, po udanym zabiegu. Mimo zapewnień lekarzy, rodziców stale niepokoił znacznie zawyżony wynik żelaza u dziewczynki, w jej badaniach krwi. Bliscy szukali tego przyczyny, a po wielu różnych konsultacjach okazało się, że cierpi ona na bardzo rzadką chorobę metaboliczną krwi – hemochromatozę oraz aberrację chromosomową 1 p36Q92.4. Ta choroba powoduje uszkodzenia w narządach wewnętrznych, zwłaszcza w wątrobie. Jest też nieuleczalna i bardzo ciężka.

  Wszystko wskazywało na to, że z Emilką jest już dobrze. Niestety, tak nie było. W grudniu 2023 roku, nie tak dawno temu po badaniach krwi u dziewczynki kolejny raz okazało się, że ma ona ponownie zawyżony i to znacznie poziom żelaza. Dziewczynka jak na złość dalej czuła się źle. Często miała gorączkę, dokuczały jej bóle głowy. W końcu, wybrano się z nią na USG brzucha i badanie tomografem komputerowym. To wtedy okazało się, że dziewczynka ma guza w wątrobie, co było powodem tak złego samopoczucia u 8-latki.

  „Zamiast radosnego dzieciństwa naszej ukochanej córeczki, los podarował nam czas spędzany w szpitalach, niezliczoną liczbę badań i niezwykle trudną walkę o zdrowie i życie Emilki. Wiemy jednak, że cokolwiek będzie się działo, zawsze będziemy gotowi o nią walczyć, zawsze będziemy robić wszystko, by ochronić córeczkę… „

  – podają rodzice Emilki – Marzena i Dominik

  Rodzina była tym wszystkim bardzo zaskoczona. W końcu nie spodziewała się aż tak poważnej diagnozy u Emilki. Specjaliści podali, że guz musi być NATYCHMIAST usunięty. Dziewczynka musi przejść poważną oraz skomplikowaną operację. Okazało się, że najlepszą kliniką, która podejmie się takiego trudnego zabiegu, jest ta w Belgii.

  „Choć wciąż czekamy na ostateczny kosztorys leczenia, wiemy już teraz, że będzie to bardzo duża kwota. Liczy się czas, każdy dzień, ponieważ operacja musi być jak najszybciej wykonana. Guz cały czas rośnie i jest dla niej niebezpieczny… (…). Pełni nadziei prosimy o Waszą pomoc, o wpłaty i udostępnienia zbiórki. Niestety koszty operacji, dalszej diagnostyki oraz leczenia za granicą są ogromne.”

  – informuje najbliższa rodzina dziewczynki, prosząc o pom

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com