czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zajęły stanowisko w sprawie wycinki drzew

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Konferencja zorganizowana w poniedziałek w Rzeszowie przez posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Ewę Leniart i Teresę Pamułę, skupiła się na społecznych skutkach decyzji Ministerstwa Środowiska i Klimatu.

  W spotkaniu uczestniczyli również radny PiS, Karol Ożóg, oraz była szefowa Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Grażyna Zagrobelna. Temat konferencji skupił się na analizie konsekwencji podejmowanych decyzji ministerstwa dla społeczeństwa.

  Decyzja Pani Minister, wydana w formie instrukcji, zakazuje lub istotnie ogranicza prowadzenie gospodarki leśnej na obszarze 19 tys. hektarów lasów na Podkarpaciu, dotykając równocześnie 96 tys. hektarów lasów na terenie całego kraju. Skutki tej decyzji są rozległe, zwłaszcza jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny. Gospodarkę leśną dotychczas prowadziły Zakłady Usług Leśnych, współpracując ściśle z nadleśnictwami. W wyniku wprowadzenia zakazu, te podmioty doświadczyły znacznych strat. Zakłady Usług Leśnych zatrudniały lokalną siłę roboczą, a w związku z decyzją Minister, będą zmuszone do redukcji zatrudnienia. To z kolei skutkuje utratą miejsc pracy i źródła dochodu dla pracowników z południowej Polski. Decyzja Minister ma zatem istotne implikacje zarówno dla sektora gospodarczego, jak i społeczności lokalnych.

  Decyzja podjęta przez ministra Paulinę Henning-Kloskę będzie miała zastosowanie przez okres 6 miesięcy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com