sobota, 2 marca, 2024
+

  Tak Marek Bałata świętował 40-lecie swojej działalności na scenie w WDK! To ceniony muzyk, wokalista, aranżer, kompozytor

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Marek Bałata to mistrz muzyczny i wokalny, wokalista, artysta, muzyk. W tym, 2024 roku świętuje swoje 40-lecie bycia na wielkiej scenie, czego serdecznie mu gratulujemy. Artysta jest szczególnie związany z Podkarpaciem. To tutaj przez wiele lat mieszkał. Jak mówi sam mielczanin, dla którego przygotowano cały jubileusz, z okazji tej okrągłej rocznicy – jego benefis nie mógł się odbyć gdzie indziej, niż właśnie tutaj, w stolicy Podkarpacia. Właśnie z tej okazji, w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się specjalne wydarzenie, na którym oczywiście najważniejszym gościem był sam Marek Bałata. Cała impreza miała miejsce 27 stycznia i rozpoczęła się wieczorem, o godzinie 19:00.

  Rzeszowska publiczność, na koniec pogratulowała Markowi Bałacie owacjami na stojąco. Miejsca w WDK zapełniły się w całości, a podczas trwającej imprezy, w zeszłą sobotę zaprezentował się także zespół, składający się z wybitnych polskich instrumentalistów jazzowych. Między innymi na scenie domu kultury w Rzeszowie zagrał Dominik Wania, utalentowany artysta, grający na fortepianie.

  Sam jubilat o wyjątkowo wysokiej skali głosu zaśpiewał między innymi jazzowe standardy oraz największe przeboje Czesława Niemena, ale też własne kompozycje, utwory z różnych spektakli muzycznych, w których w ciągu swojej całej kariery brał udział, i które doskonale zna oraz pamięta. Widowisko muzyczne nosiło nazwę „Marek Bałata 40 lat na scenie”. Dodatkowo, koncert wzbogacony został rozmowami samego artysty, który opowiadał między innymi o całej swojej, wieloletniej karierze.

  Warto wspomnieć, że oprócz interesowania się muzyką, Marek Bałata związany jest także ze sztuką plastyczną, ponieważ ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas tego wydarzenia widownia miała wspaniałą okazję zobaczyć archiwalne zdjęcia oraz różne filmy, które przedstawiały muzyka przez te kilkadziesiąt lat swojej działalności na wielkiej scenie. W ten pełen wzruszeń wieczór muzykowi na scenie towarzyszył zespół złożony ze znakomitych polskich instrumentalistów jazzowych.

  Marek Bałata to artysta, który posiada na swoim koncie bogatą dyskografię. Do tego uczestniczył w wielu wyjątkowych projektach muzycznych. Na jego repertuar składają się utwory własne oraz standardy jazzowe, pieśni gospel, transkrypcje utworów Fryderyka Chopina, utwory Krzysztofa Komedy, piosenki Zygmunta Koniecznego, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Waligórskiego. Został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a w 2023 r. za całokształt twórczości otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „Znak Kultury”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com