niedziela, 28 kwietnia, 2024
+

Rysice Rzeszów pewnie zwyciężyły we Wrocławiu z #Volley Wrocław

Siatkarki PGE Rysic Rzeszów odniosły przekonujące zwycięstwo 3:0 w wyjazdowym spotkaniu z #VolleyWrocław. Najwięcej zacięcia pojawiło się w trzecim secie, ale zakończenie należało do zawodniczek prowadzonych przez trenera Stephane’a Antigę. Nagrodę MVP meczu zdobyła środkowa zespołu z Rzeszowa Anna Obiała.

Zawodniczki z Wrocławia nie dały się zastraszyć wicemistrzyniom Polski, utrzymując krok dzięki skutecznym atakom Gabrieli Ponikowskiej 6:6. Po udanym bloku Anny Bączyńskiej wysunęły się na prowadzenie 9:7, a rywalki nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć. Dzięki akcji Kingi Stronias zespołowi z Wrocławia udało się utrzymać przewagę 14:12, jednak po zagrywce Magdaleny Jurczyk rzeszowianki nie tylko odrobiły straty, ale także same objęły prowadzenie. Wykorzystując błąd przeciwniczek w ataku oraz skuteczną serię punktów ze środka Anny Obiały, zbudowały bezpieczną przewagę 21:16. W końcówce Ann Kalandadze błyszczała w ataku, a as serwisowy Obiały zakończył grę w pierwszym secie wynikiem 25:17.

W drugim secie przyjezdne kontynuowały swoją dobrą passę, obejmując prowadzenie 4:2 po asie serwisowym Kalandadze. Amanda Coneo dobrze spisywała się w ataku, a seria błędów drużyny z Wrocławia sprawiła, że ich strata punktowa gwałtownie wzrosła 5:11. Pomimo prób powrotu po serwisie Adrianny Szady, skuteczną odpowiedzią była zagrywka Katarzyny Wenerskiej, a seria punktów Kalandadze i Obiały zbudowała znaczącą przewagę dla Rysic 16:10. Zespołowi udało się utrzymać pewny blok, kierując się zdecydowanie do końca seta. W tej fazie meczu 21:14#Volley Wrocław  zdołał się zbliżyć na 17:21, ale w końcówce popełniał proste błędy, a Wiktoria Kowalska przypieczętowała pewne zwycięstwo przyjezdnych wynikiem 25:18.

W trzecim secie obie drużyny utrzymywały się na zbliżonym poziomie. Weronika Szlagowska zaprezentowała się w bloku, ale odpowiedziała jej Stronias na siatce. Po kontrze Julii Stancelewskiej drużyna ze stolicy Dolnego Śląska wypracowała sobie niewielką przewagę 11:9, Weronika Centka szybko ją zniwelowała. Zawodniczki z Rzeszowa przetrwały nacisk przeciwniczek i dzięki ich błędom oraz skutecznemu blokowi wysunęły się na prowadzenie 20:17. W kluczowych momentach Gabriela Orvosova udanie kończyła akcje, a po błędzie Szady zakończył się set i spotkanie 25:20. Podopieczne Stephane’a Antigi pewnie wygrały 3:0 i dopisały do ligowej tabeli kolejny komplet punktów.

#VolleyWrocław – PGE Rysice Rzeszów 0:3 (17:25, 18:25, 20:25)

#VolleyWrocław: Lewandowska, Szady, Stancelewska, Baczyńska, Ponikowska, Stronias, Pawłowska (L); Chorąża, Gromadowska, Muhlsteinova i Gancarz.

Rysice: Obiała, Wenerska, Orvosova, Coneo, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (L) Kowalska,Szlagowska, Centka, Makarowska-Kulej.

MVP: Anna Obiała