środa, 21 lutego, 2024
+

  Wojewoda Podkarpacki powołał zespół do spraw rolnictwa i obszarów wiejskich

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zgodnie z daną rolnikom obietnicą, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul utworzyła Zespół ds. rolnictwa i obszarów wiejskich. Dzisiaj miało miejsce inauguracyjne posiedzenie tego zespołu w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

  Podstawowym celem Zespołu jest formułowanie wniosków i zaleceń, stanowiących podstawę dla wielokierunkowych działań podejmowanych przez odpowiednie instytucje w celu poprawy sytuacji w obszarze produkcji i przetwórstwa artykułów rolno-spożywczych. Jego skład obejmuje producentów rolnych oraz ekspertów z praktyczną wiedzą dotyczącą problemów, potencjalnych zagrożeń i możliwych rozwiązań.

  Do zadań Zespołu będzie należeć:

  • analizowanie sytuacji w rolnictwie i diagnozowanie występujących problemów;
  • wypracowanie wniosków i zaleceń, które będą podstawą do podjęcia przez właściwe organy działań w celu zmiany sytuacji;
  • prowadzenie dialogu społecznego w sprawach wsi, rolnictwa i łańcucha żywnościowego w Polsce – od producenta do konsumenta;
  • analizowanie sytuacji oraz przedstawianie propozycji zmian w obszarze produkcji, przetwórstwa oraz importu artykułów rolno-spożywczych.

  Zgodnie z ustaleniami podjętymi podczas dzisiejszego spotkania, posiedzenia Zespołu będą miały charakter regularny, odbywając się co najmniej raz w miesiącu. Członkowie Zespołu wyznaczyli priorytetowe tematy, które będą omawiane w trakcie kolejnych spotkań.

  Zarządzeniem numer 2/24 Wojewody Podkarpackiego z dnia 9 stycznia 2024 roku, na wniosek wojewody Teresy Kubas-Hul, został utworzony Zespół ds. rolnictwa i obszarów wiejskich. Decyzja ta wynika również z porozumienia zawartego z przedstawicielami rolników, datowanego na 6 stycznia bieżącego roku i podpisanego w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com