poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanych będzie wiele akcji razem z koncertami! Sprawdź, jakich?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już jutro, 21 stycznia, w niedzielę organizatorzy, Estrada Rzeszowska, Klub Pod Palmą razem z artystami, którzy tam wystąpią i zaśpiewają zapraszają na wyjątkowy koncert, na którym w w tym roku, w ramach 32. Orkiestry świątecznej Pomocy. Będzie oczywiście zorganizowana zbiórka pieniędzy do puszek przy wspaniałej muzyce! To będzie dopiero przedsmak tego, co będzie się działo. Będą mocne brzmienia, które zapewnią sporą dawkę oczywiście tylko samej pozytywnej energii. Zagrają w sumie aż cztery zespoły, pod hasłem „Tu Wszystko Gra OK!” Ale oprócz koncertów oraz finału WOŚP na rzeszowskim Rynku w całym następnym tygodniu będą się odbywały także różne sportowe akcje, na które już teraz zaprasza Sztab WOŚP w Tyczynie. Rajd „Policz się z Cukrzycą”, turniej w siatkówkę, bieg, orkiestrowe morsowanie to będą wspaniałe przedsięwzięcia, które zaangażują przede wszystkim sportowców, ale nie tylko bo również wszystkich innych ochotników, do wspólnego dzielenia się dobrem.

  Kto zagra już jutro w Klubie Pod Palmą, w ramach WOŚP?

  Zespół CRONICA to formacja, która powstała równą dekadę temu, w 2014 roku, w Jaworznie. Gra głównie heavy-folkową muzykę, czyli nieco cięższe brzmienia w połączeniu z mocnymi, gitarowymi dźwiękami. Śpiewają w zespole wokalistki – Kaja Oleszczuk oraz Adrianna Kania, a także jeden mężczyzna – Dariusz Dąbek. Muzycy inspirują się na co dzień tekstami pochodzącymi z mitologii słowiańskiej, ale też tej greckiej, czy nordyckiej oraz w ogóle filozofii. Ich piosenki nawiązują również do współczesnych pytań o ludzką egzystencję.

  Kolejny zespół, to W.S.K, który wykonuje rock’n’rolla. Założyli go kumple z podstawówki, a historią sięgają jeszcze 1991 roku.  Muzycy prezentują również muzykę punk i hardrockową. Ich teksty, są często satyryczne, ironiczne i tak też opisują naszą codzienną rzeczywistość, od przeszło już trzydziestu lat.

  Następnym zespołem, który prezentujemy i który zagra już jutro koncert jest LIKHO, który przyjedzie do Rzeszowa z samej Warszawy. Kwintet ten śpiewa muzykę z gatunku folk metalu, melodeathu i metalcoru. Ich muzykę dopełniają ciężkie gitarowe brzmienia, skoczna sekcja prowadząca czy też mocny wokal, z charakterystycznym dla metalu krzykiem. A teksty, jakie śpiewa zespół to słowiańska mitologia, fantastyka oraz historia. LIKHO poza tym może się pochwalić wydaniem, w czerwcu minionego, 2023 roku swojego debiutanckiego albumu pod nazwą „I Am The End”. Z tej właśnie płyty, pochodzą najlepsze single, które nazywają się „Malady” oraz „Pagan Reaction”, do których powstały teledyski, które można dzisiaj oglądać na kanale YouTube.

  COPS BAND to kolejny zespół, który wykonuje na co dzień melodyjnego rocka. W skład zespołu wchodzą wielopokoleniowi członkowie, którzy wielokrotnie grali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale także zespół zadebiutował na Podkarpackiej Scenie Przebojów. Wygrał konkurs Free 30, organizowany przez Estradę Rzeszowską. Nagrał do tej pory cztery własne piosenki i planuje wydanie całego, własnego, debiutanckiego krążka.

  A oprócz koncertów, które odbędą się już jutro (21 stycznia) oraz całej akcji na rzeszowskim Rynku (28 stycznia, również w niedzielę), zaplanowano na cały kolejny tydzień wiele, szczególnie sportowych akcji. Sprawdź, dokładny jego program!

  – Ultra-Rajd „Policz się z Cukrzycą” – 28.01.2024 – https://fb.me/e/1piSBRohs

  Ultra-Rajd to inicjatywa polegająca na pokonaniu w dość ciężkich, bo zimowych warunkach (tak naprawdę nie wiemy do końca jaka będzie pogoda) na rowerze, dystansu od Tyczyna (punkt startowy) aż do Warszawy (meta, zakończenie rajdu). Trasa, którą rowerzyści będą mieli do pokonania liczy ponad 365 kilometrów a to wszystko, po to, aby zasilić oraz promować elektroniczną puszkę WOŚP. Rajd przygotowany jest we współpracy z innymi Sztabami, które zadbają na zorganizowanych przystankach o to, by rowerzyści mogli zregenerować siły i trochę odsapnąć. Podajemy ich poniższe nazwy oraz miejsca, w których sportowcy będą mogli nieco odpocząć. Są to mianowicie:

  Sztab #4114 – Stowarzyszenie Młodzieżowe Centrum Współpracy

  Sztab #7384 – Sandomierskie Centrum Kultury

  Sztab #1514 – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

  Sztab #3801 – Centrum Kultury i Turystyki w Iłży

  Sztab #5573 – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie

  Sztab #5272 – Starostwo Powiatowe w Zwoleniu

  Sztab #6063 – Ośrodek kultury w Górze Kalwarii

  Do tego wszystkiego Spółdzielnia Mieszkaniowa Energetyk doceniając wysiłek sportowców wpłaci 2 zł za każdy przejechany kilometr każdego rowerzysty. Możesz także i ty wesprzeć kolaży i wpłacić pieniądze do eskarbonki (https://eskarbonka.wosp.org.pl/kifuhawopy), podpisując się „Ultra-Rajd” oraz wpisując do tego dowolny komentarz. A wszystko wpłynie oczywiście na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

  – Orkiestrowy Turniej w Siatkówkę – 27.01.2024 – https://fb.me/e/1FlXkq9NM

  W ramach zbiórki na szczytny cel, podczas WOŚP odbędzie się również jubileuszowy, bo dziesiąty, otwarty, amatorski turniej gry w siatkówkę, w przeddzień 32. Finału, czyli 27 stycznia, w sobotę, na Hali Sportowej przy szkole Podstawowej w Tyczynie, przy ul. Grunwaldzkiej 31. Przypominamy, że zawodnicy muszą być absolutnymi amatorami, niezapisanymi do żadnego klubu itp. Każda z drużyn może liczyć do dziesięciu osób. Na zwycięzców czekają nagrody, w postaci pucharów oraz pamiątkowych medali. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy – mateuszj38@o2.pl. A w wiadomości takiej trzeba podać nazwę drużyny, jej skład (imię, nazwisko oraz data urodzenia każdego zawodnika), telefon komórkowy do kapitana drużyny. W razie pytań, podajemy numer kontaktowy do Mateusza Janowskiego, pod który można cały czas dzwonić – tel. 730708341. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń. Lista uczestników i grających drużyn zamknie się, kiedy zgłosi się 15 drużyn, 12 grających w tym 3 rezerwowe.

  – Bieg „Policz Się z Cukrzycą” – 27.01.2024 – https://fb.me/e/1eMMEB6FH

  Bieg „Policz Się z Cukrzycą” to kolejna akcja sportowa, zorganizowana w ramach WOŚP, która odbędzie się 27 stycznia, w sobotę i rozpocznie o godzinie 11:00. Początkiem biegu będzie miejsce Hermanowa 545a. Długość całej trasy wynosi 6 kilometrów. Biegacze – czy to amatorzy czy profesjonaliści będą biec drogą okolicznego Przylasku, cały czas po drodze asfaltowej. Wszyscy uczestnicy będą mogli poczęstować się gorącym napojem oraz smakołykami. A cały bieg wspiera program medyczny WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. A cały dochód z tej akcji zostanie przeznaczony oczywiście na WOŚP.

  Link to ścieżki: https://connect.garmin.com/modern/course/239275437

  Przed biegiem, należy się wcześniej zapisać drogą online, wchodząc w poniższy link:

  https://go.decathlon.pl/l/policz-sie-z-cukrzyca-sztab4114/655b8e72-a4f0-4575-bb23-1434b83a47d8?fbclid=IwAR04Sgk8Z6jNqltQZW47fuSxaaT5ixjaomhwnHvWY6mL9DqahJno_I9JizE

  Jeśli pragniesz poznać więcej szczegółów odnośnie Finału WOŚP – wejdź na stronę Sztabu #4114 lub organizatora: https://mcw.tyczyn.pl/

  – Orkiestrowe Morsowanie – 27.01.2024 – https://fb.me/e/6359JTUSG

  Także w sobotę, w przeddzień wielkiego finału WOŚP, odbędzie się morsowanie, przeznaczone dla wyłącznie pełnoletnich uczestników. Wybierz się, jeśli chcesz spróbować kąpieli w zimnej, lodowatej wodzie do Hermanowej 545a, od około godziny 10-tej. Dla morsów przygotowane będą medale oraz drobny rozgrzewający poczęstunek. Aby zapisać się na morsowanie, należy wejść pod link: https://go.decathlon.pl/l/morsowanie-z-sztabem4114/657a408f-0c96-454f-9e20-9ab0662441cf?fbclid=IwAR264fhS-dGuwDhWfuvTByI_duJwbsVLJlKlPaQxjjtw_DO6gSFFcYf4–c

  – Rajd „Policz się z Cukrzycą” – 27.01.2024 – https://fb.me/e/1ggjrVaKl

  To będzie kolejna już akcja sportowa, zorganizowana i wymyślona specjalnie pod akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 4. edycja rajdu, w ramach akcji „Policz Się z Cukrzycą” to kolarskie wydarzenia (aż trzy), na które zapraszają także członkowie kobiecej ligi rowerowej.

  Pierwsza impreza w ramach tej akcji będzie odbywać się 27 stycznia, od godziny 10:30 spod Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk (Kwiatkowskiego 7, 35-326 Rzeszów). Dalej, wszyscy chętni przemierzą drogę na rowerach. Obowiązują na to zapisy, pod linkiem https://go.decathlon.pl/l/lokalny-rajd-policz-sie-z-cukrzyca-sztab4114/6574d8b7-f5c4-4427-beed-6f1b926f813b?fbclid=IwAR3LQftIZMy2ZeZL0mGt85TgfPwsKGZ2uoJ9lbNY1SiIUlP0f84TUseaHN0.

  Druga z kolei impreza sportowa, rozpocznie się 28 stycznia, w niedzielę, już o poranku, o godzinie 7:00, na hali sportowej w Tyczynie. Będzie zorganizowanych siedem stanowisk kolarskich, z których dwa będą zaproponowane publiczności. Adrian Kwiatkowski będzie kręcił rowerem, nieprzerwalnie przez aż 12 godzin! Pozostałe trenażery, przeznaczone są dla grup Queens Of the Road, Rzeszowskiej Akademii Kolarskiej oraz sztafecie w składzie Justyna Hawro, Artur Hawro oraz Sławek Polek. A za każdy pokonany kilometr, na konto WOŚP wpłynie 2 zł, dzięki oczywiście hojności sponsorów.

   A do tego, od północy, spod Tyczyna wystartuje również pięcioosobowa drużyna kolarska, która dotrze do samego serca Finału WOŚP, w Warszawie, a do tego będzie miała swoje „pięć minut” w telewizji, podczas transmisji całej zbiórki, w całej Polsce. Kolarze pokonają dystans 365 kilometrów. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze, a sportowcy dotrą na miejsce o planowanym czasie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com