wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Znamy pierwszych wokalistów, którzy wystąpią na dużej scenie na Rzeszowskich Juwenaliach! A będzie to Kwiat Jabłoni!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami już 29. edycja Rzeszowskich Juwenaliów. Odbędą się one w maju tego roku i potrwają dwa dni. Będzie to zatem wspaniała zabawa, a już teraz wiemy, że na wszystkich uczestników, którzy wykupili wcześniej bilety czekają aż trzy sceny tematyczne. Możliwość zakupienia biletów na tą imprezę już ruszyła. Do 31 grudnia 2023 roku, kończyła się pierwsza pula kupowania wejściówek. Druga pula wykupienia wejściówek trwa od 1 stycznia do 29 lutego 2024 roku, z kolei trzecia pula sprzedaży biletów zaplanowana jest na od 1 marca 2024 roku aż do końca imprezy. Warto dodać, że bilety będą ulgowe dla studentów oraz uczniów szkół średnich, z ważną legitymacją studencką bądź szkolną. A aby je kupić, trzeba wejść na stronę internetową – https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/rzeszowskie-juwenalia?partner=brendgroup&fbclid=IwAR2iRXuWHewlcUPxvjuW_3lclSQegFj1HXHI5_cwnjGawmmbkMwJDBwL0qI#fbevent. Ale wiemy coś więcej. Znamy pierwszych wokalistów, którzy pojawią się i zaśpiewają piosenki na dużej scenie Juwenaliów. A będzie to Kwiat Jabłoni!

  Koniecznie śledź media społecznościowe – Facebook – Rzeszowskie Juwenalia, Instagram @RzeszowskieJuwenalia, aby na bieżąco poznawać kolejnych muzyków, którzy wystąpią. Tymczasem prezentujemy, kim jest zespół, który wystąpi w połowie maja!

  Kwiat Jabłoni to polski zespół muzyczny z Warszawy,  wykonujący muzykę folkową, popową, folk pop, bluegrass, indie folk, indie pop i elektronikę.

  Nie wiem czy wiesz, ale zespół tworzy rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz (dzieci Kuby Sienkiewicza, lidera zespołu muzycznego Elektryczne Gitary), a sama grupa oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. Wcześniej rodzeństwo występowało w grupie Hollow Quartet, z którą wydali dobrze przyjęty album Chodź ze mną i wystąpili w telewizyjnym talent show Must Be the Music. Tylko muzyka. Jako duet zadebiutowali 9 listopada 2017 koncertem w Otwartej Pracowni na Osiedlu Jazdów. Do sierpnia 2018 ich debiutancki utwór „Dziś późno pójdę spać” zanotował dwa miliony wyświetleń w serwisie YouTube, do lutego 2019 uzyskał blisko pięć milionów wyświetleń, a do września 2021 teledysk odtworzono ponad 31 milionów razy. W październiku 2018 ukazał się drugi singel zespołu „Niemożliwe”.

  1 lutego 2019 ukazał się ich debiutancki album studyjny Niemożliwe, który w ciągu pierwszego tygodnia uplasował się na 7. pozycji list sprzedaży OLiS. Ich utwory znalazły się także między innymi na listach przebojów Programu III Polskiego Radia oraz Radia Warszawa.

  Zespół wystąpił na małej scenie na Pol’and’Rock Festival, gdzie ich koncertu słuchało kilka tysięcy osób. Występ na festiwalu zaowocował 29 listopada 2019 wydaniem albumu Live Pol’and’Rock Festival 2019 z zapisem ich koncertu.

  W czerwcu 2020 Kwiat Jabłoni został zwycięzcą plebiscytu Złotego Bączka, co zagwarantowało im udział w internetowej odsłonie Pol’and’Rock Festival na przełomie lipca i sierpnia 2020. W listopadzie wydali singel „Mogło być nic”, który w trakcie jednego tygodnia zdobył ponad milion wyświetleń w serwisie internetowym YouTube. Promował on, wydany 5 lutego 2021, drugi album studyjny o tym samym tytule.

  W marcu 2022 wydali wspólny singel z Sanah pt. „Szary świat”. W 2022 wraz z Bedoesem i Krzysztofem Zalewskim stworzyli supergrupę Męskie Granie Orkiestra 2022, w ramach której nagrali singiel „Jest tylko teraz”. W tym samym roku nagrali (z gościnnym udziałem innych artystów) płytę Wolne serca dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

  6 lipca 2023 ukazał się singel „Od nowa”, promujący kolejny album zespołu – Pokaz slajdów. 22 sierpnia 2023 roku na festiwalu Top of the Top Sopot Festival 2023 grupa otrzymała dzięki niemu statuetkę Bursztynowego Słowika.

  Zespół gra, śpiewa i koncertuje w składzie:

  Jacek Sienkiewicz – śpiew, mandolina, banjolina, elektronika

  Katarzyna Sienkiewicz – śpiew, instrumenty klawiszowe (fortepian lub pianino elektroniczne)

  Grzegorz Kowalski – bas, syntezator

  Filip Krzysztoporski – perkusja

  Paweł Piekarski – śpiew, gitara akustyczna, gitara elektryczna (od 2022)

  Marcin Ścierański – perkusja

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com