sobota, 2 marca, 2024
+

  Przed nami Spotkanie Rzeszowskiej Akademii Komiksu w Wojewódzkim Domu Kultury, w godzinach popołudniowych!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jesteś fanem komiksów? Uwielbiasz je czytać? A może sam tworzysz swoje rysunki z dymkami, do których wpisujesz tekst? Jesteś ciekawy opowiastek na ten temat? Może dopiero zaczynasz przygodę z komiksami? Jesteś ciekawy, jak wyglądają najpopularniejsze takie publikacje? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco chociaż na jedno z pytań, warto wybrać się już wkrótce na kolejne już, zorganizowane w Wojewódzkim Domu Kultury, przy ul. Stefana Okrzei 7 w Rzeszowie, Spotkanie Rzeszowskiej Akademii Komiksu. A co znajdzie się w programie wydarzenia zrzeszającego fanów komiksowych publikacji oraz wszystkich innych ciekawskich?

  Spotkanie to odbędzie się już jutro, 20 stycznia 2024 roku i rozpocznie się o godzinie 12:00, blokiem Mangi i Anime, „O trzech filmach i nie tylko”. Dalej, o godzinie 14:00 odbędzie się blok komiksowy, z kolei na godzinę 16:00 zaplanowano rzeszowskie spotkanie dla wszystkich fanów Star Wars. A wszystko to, cała komiksowa impreza odbędzie się w sali audiowizualnej, na drugim piętrze WDK.

  Co to jest manga i anime?

  Bohaterowie mangi i anime mają zazwyczaj duże oczy, małe nosy i zawadiackie fryzury, choć to nie jest reguła, a ich fanami są zwykle nastolatkowie. Mangą nazywany jest japoński komiks. Anime to co prawda filmy animowane, mają one jednak z mangą wiele wspólnego. Oba te terminy nawiązują do japońskich właśnie komiksów, filmów i seriali. A aby sobie to wyobrazić, każdy z nas na pewno oglądał w dzieciństwie bajki typu „Pokemon”, przy najmniej z tego nieco młodszego pokolenia? Właśnie takie animacje pochodzą prosto z Japonii. A historie przedstawione na takich komiksach, czy też bajkach często wyróżniają się trzymającą w napięciu akcją, wątkiem romantycznym, a nawet horrorem, czy komedią.

  Będzie też coś dla fanów Star Warsów!

  „Star Wars” (Gwiezdne Wojny) to popularna seria filmów z gatunku science fiction, stworzona przez George’a Lucasa. Akcja osadzona jest w odległej galaktyce, gdzie trwa walka pomiędzy siłami dobra (Rebelianci, Jedi) a siłami zła (Imperium, Sithowie). Fabuła skupia się na losach bohaterów, walkach świetlnych mieczy oraz sile. Seria obejmuje trzy trylogie oraz kilka filmów spin-off.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com