piątek, 1 marca, 2024
+

  Sztab WOŚP w Głogowie Małopolskim zaprasza na zajęcia sportowe, koncerty i licytacje w ramach popularnej zbiórki!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dokładnie 28 stycznia 2024 roku odbędzie się już 32. Finał WOŚP. Mottem zbliżającej się akcji, jest „Tu wszystko gra OK!”, a zebrane pieniądze trafią dla osób, które przeszły koronawirus. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych” – to misja organizowanej zbiórki, której uroczysty i oficjalny finał odbędzie się dokładnie za 13 dni. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji, możesz uczestniczyć w niej nie tylko wpłacając pieniądze do puszek i otrzymując charakterystyczną naklejkę w postaci czerwonego serduszka. Możesz także brać czynny udział i zostać wolontariuszem całej akcji –  zbierać pieniądze w wybranym mieście, czy też miejscowości. Ale to nie wszystko, bo możesz także uczestniczyć w licznych licytacjach. Do zbiórki oraz czynnego brania udziału w jednej z najpopularniejszych takich akcji w całej Polsce przyłączają się także mieszkańcy gminy Głogów Małopolski, a dokładniej powstały tam też Sztab WOŚP. Jakie atrakcje czekać będą na wszystkich w tym okresie, którzy przyjadą w tym czasie do Głogowa?

  Cała akcja, zacznie się nieco wcześniej, bo już 20 stycznia. W godzinach porannych i południowych odbywać się będzie w tym miejscu turniej piłki nożnej, a także zawody piłki siatkowej, od 13:00 do 17:00, na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Głogowie Małopolskim. Dalej, 27 stycznia, w sobotę poprzedzającą dzień zbiórki, zorganizowany będzie turniej piłki nożnej dla dzieci, pod hasłem „Gramy dla WOŚP”. O 11:00 rozpocznie się marsz na orientację, który wystartuje przy wiecie ogniskowej, przy Stawach Traczewskich. Następnie odbędzie się koncert w Szkole Muzycznej, pod nazwą „Popołudnie z klasyką”, o godzinie 15:00. Do tego zagra także kwartet smyczkowy z Rzeszowa. Mimo, że wstęp jest darmowy, warto wesprzeć zbiórkę przeznaczając pieniądze.

  Następnego dnia, 28 stycznia w niedzielę, odbędzie się specjalny bieg oraz morsowanie, z Klubem Morsa Słoneczko, w okolicach przy ul. Parkowej 7. Wystartuje on rano, o 9:00, a morsowanie o 11:00. Dalej na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek, z grillem. Także, od 9:00 do 11:00 odbędzie się mały maraton fitness w głogowskim klubie „AreYouReady”, przy Kościuszki. O godzinie 10:00 z kolei rozpocznie się marsz nordic walking w Zawadzką Team, w Borze. Przy fontannie, na Rynku, o 15:00 warto zebrać się, by stworzyć serduszko z ludzi, które będzie uwiecznione zdjęciem. Dodatkowo, od 9:00 do 13:00 będzie dostępny Autobus Profilaktyczny „CM Medyk”, który zaparkuje przy klubie fitness, na parkingu. Będzie można zbadać swoje ciśnienie, poziom cukru, czy przeszkolić się w pierwszej pomocy.

  Finał całej akcji będzie miał miejsce w Restauracji Golden Rose, przy ul. Rynek 42 w Głogowie. Koncert akustycznie zagra Bartłomiej „Gibson” Filip, o 16:00. Pół godziny później, rozpoczną się licytacje, w tym samym miejscu. Tradycyjnie, o godzinie 20:00 puszczone będzie tradycyjnie światełko do nieba. Zagra także Fast Fingers, oraz do późna będą trwały licytacje, aż do wyczerpania wszystkich zapasów. Podczas finału uruchomione będą też akcje – Dajmy „Nowy Dom” Pluszakom oraz Mini Antykwariat z płytami oraz książkami z drugiej ręki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com