niedziela, 25 lutego, 2024
+

  W nowopowstałym parku, przy ul. Staszica, postawiono ławeczki z myślą o mieszkańcach Rzeszowa, szczególnie seniorach!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ulica Staszica znajduje się na osiedlu generała Grota-Roweckiego w Rzeszowie, w pobliżu Parku Kultury i Wypoczynku – Bulwarach. Niedawno temu stworzono w tym miejscu specjalny park razem z różnymi urządzeniami oraz ławeczkami do spędzania czasu na świeżym powietrzu, szczególnie kiedy pogoda sprzyja i nie jest za zimno. Jest tam postawiony specjalny sprzęt do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń, ale nie tylko. Jest też poustawianych i zamontowanych sporo drewnianych ławeczek, a nawet została utworzona mała biblioteczka z książkami, po które szczególnie seniorzy – rzeszowianie starszego pokolenia mogą chętnie sięgać. Wiemy, że cała inwestycja kosztowała prawie 600 tys. zł, a wykonawcą tego nowego miejsca  była firma Arko z Dzikowca, z koeli cały projekt przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

  Liczne ławki obsadzone zostały wielogatunkowymi rabatami, tak aby powstał w efekcie zielony dach. Do tego niektóra zieleń została dodatkowo podświetlona światełkami, które nocą wspaniale oświetlają to wyjątkowe miejsce.

  – Teren rekreacyjny przy ul. Staszica jest kolejnym, który został wybudowany w tym roku w Rzeszowie. Wcześniej oddano mieszkańcom nowe ogrody kieszonkowe m.in. przy ul. Sportowej, Dębickiej, kolejny etap parku przy ul. Błogosławionej Karoliny. Ogród na osiedlu gen. Grota-Roweckiego swoją urodę pokaże mocniej wiosną, kiedy zazielenią się posadzone tam rośliny, jednak już teraz zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca

  – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Cały ogródek kieszonkowy znajduje się za popularnym muralem, który przedstawia abstrakcyjne motywy roślinne, w różnych jej barwach i kolorach.

  Jakie inne inicjatywy mają powstać w Rzeszowie, w obecnym, 2024 roku?

  W obecnym, bieżącym roku dalej kontynuowana będzie budowa zielonych stref odpoczynku, po wielu rzeszowskich osiedlach. Nowe takie punkty powstaną miedzy innymi przy ulicach – Szkolnej, Tarnowskiej, Wojtyły, al. Rejtana, z budżetem, wynoszącym 9 milionów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com