środa, 21 lutego, 2024
+

  W wielu miejscach po całym Podkarpaciu są organizowane zajęcia na feriach dla dzieci i młodzieży. Sprawdź, gdzie dokładnie?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zimowe ferie na Podkarpaciu to czas, kiedy malownicze krajobrazy regionu przybierają piękne szaty śniegu, przyciągając zarówno lokalną społeczność, jak i turystów z różnych zakątków Polski. To okres, który wypełniony jest nie tylko tradycyjnymi zimowymi aktywnościami, ale również bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Przez te kilka tygodni (na Podkarpaciu od 29 stycznia do 11 lutego 2024 roku) region staje się areną różnorodnych wydarzeń, tworząc wyjątkową atmosferę, która sprzyja relaksowi i aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. A aby twoje dziecko spędziło ten okres aktywnie, ciekawie i niezapomniane, po wielu miejscowościach w całym naszym województwie organizowane są specjalne zajęcia na tegorocznych feriach. Oferta jest bardzo bogata. Pamiętaj, by pospieszyć się z zapisami, ponieważ w wielu miejscach ilość przyjętych dzieci jest ograniczona. Pozwól, by twoja pociecha spędziła ten czas wyjątkowo!

  Ferie w bibliotece w Rzeszowie, po całym mieście, w różnych oddziałach!

  „Ferie jak z bajki” z całą bardzo szeroką ofertą przygotowała rzeszowska biblioteka – WiMBP. Po różnych filiach po całym Rzeszowie odbywać się będą zajęcia edukacyjne, rozrywkowe i aktywne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wstęp na nie wszystkie jest darmowy. Będą warsztaty literacko-plastyczne, spotkania z ciekawymi osobami, czytanie na głos, zajęcia warsztatowe i rękodzielnicze. Aby dowiedzieć się więcej i poznać cały harmonogram zajęć, wejdź na stronę internetową https://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/2079-ferie-jak-z-bajki-zajecia-dla-dzieci-w-czasie-ferii-zimowych.html, pod plakatem, na dole jest do ściągnięcia dokładny program – co i jak po kolei będzie zorganizowane! Pod każdymi zajęciami podane są numery telefonu oraz adresy maili do zapisów. Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna i na pewno zainteresuje twoje maluchy!

  Artystyczne ferie zimowe w Krośnie!

  Krosno także zaprasza do siebie, dzieci, młodzież, ale też dorosłych, również specjalnie osoby niepełnosprawne na niezapomniane, twórcze ferie. Cały ich program będzie oczywiście dotyczył niemalże wszystkich dziedzin kultury. Organizatorzy obiecują zajęcia taneczne, teatralne, plastyczne, wspólne wyjścia oraz wyjazdy do ciekawych miejsc. Dodajemy, że te zajęcia są płatne i kosztują około 600 zł od jednego uczestnika, a po więcej sięgnij na stronę internetową – https://rckp.krosno.pl/aktualnosc-1388-artystyczne_ferie_zimowe_2024_ruszyly.html?fbclid=IwAR3J_QhjfOCSOB1aMqyJ6-76KoG4P6WZuBELxJ3G6pGBgio2WiJbaYihAbQ. Termin zapisów kończy się 19 stycznia 2024 roku. Będzie także zorganizowana dogoterapia, wyjścia do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, na kręgle i na pizzę.

  Specjalna oferta dla dzieci z Sokołowa Małopolskiego i z okolic

  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim zaprasza na ferie dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat, w dwóch blokach zajęciowych – od 29 stycznia do 2 lutego oraz od 5 do 9 lutego. Po więcej informacji sięgnij, klikając w link – https://www.facebook.com/photo/?fbid=765764722250054&set=a.549111973915331&locale=pl_PL. Zapisy uruchomione będą od 17 stycznia, od godziny 8 rano w biurze MGOKSiR w Sokołowie Młp. Zajęcia są płatne, i kosztują 40 zł od jednego dziecka. Placówka zapewnia poczęstunek dla dzieci każdego dnia, w tym gorąca herbatę. A do jednych z głównych atrakcji należeć będą – wyjazd do Teatru Maska, do Parku Trampolin, wycieczka do Kosmoparku w Millenium Hall.

  Niżańskie Centrum Kultury Zarzecze także coś przygotowało!

  Nisko zaprasza młodych mieszkańców od 7 do 12 roku życia na ferie pt. „Zimowa Kraina Kreatywności”. Po więcej informacji sięgnij, klikając w link- https://www.facebook.com/events/892893902341407/?ref=newsfeed. Już teraz zapowiadamy, że zapisy trwają, ich koszt to 150 zł od jednego dziecka. Będą zorganizowane gry planszowe, zajęcia ruchowe, plastyczne, bal karnawałowy czy też wyjazdy do kina. A wszystko to odbędzie się w Domu Kultury Zarzecze.

  Muzeum Dobranocek z bogatą ofertą każdego dnia ferii!

  Muzeum Dobranocek zaprasza do siebie dzieci, w miejscu przy ul. Mickiewicza 13 w Rzeszowie, na ferie pełne wspaniałych atrakcji, tak naprawdę każdego dnia wolnego od szkoły w okresie zimowym. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 17 748 36 51. By poznać więcej, wejdź koniecznie na stronę internetową https://www.muzeumdobranocek.pl/2024/01/10/ferie-zimowe-z-dobranocka-2024/. Już teraz zapowiadamy, że będzie wiele atrakcji oraz każdego dnia inne zajęcia tematyczne. Między innymi będą opowieści o bajkach takich, jak „Reksio”, „Bolek i Lolek”, czy „Myszka Miki”. Dzieci poznają historie tych animacji, a podczas zajęć przeniosą się do tego pięknego, kreskówkowego świata.

  Ostatnie wolne miejsca na ferie w Tyczynie!

  Zapisy na ferie w Tyczynie trwają do 19 stycznia, ale pospiesz się, bo zostało naprawdę niewiele miejsc. Aby zapoznać się z całą ofertą, wejdź na stronę https://mgoktyczyn.pl/zajecia-feryjne-2024-zapraszamy-do-zapisow/. W planach, na dzieci czeka magiczne laboratorium, zajęcia z robotyki, klinika Doktora Misia – czyli warsztaty z ratownikiem medycznym, zajęcia ruchowe, plastyczne, w tym szycie własnej maskotki, zajęcia z użyciem gliny, wyjazdy do kina, na kręgle. Poza tym będzie zapewniony każdemu dziecku jeden posiłek, a Tyczyn zaprasza na wszystko dzieci od 7 do 12 lat. Wszystko to kosztuje 320 zł od jednego uczestnika. A aby zapisać swoje dziecko, zatelefonuj pod numerem 17 229 80 72.

  Podsumowując, zimowe ferie na Podkarpaciu to nie tylko okazja do cieszenia się z uroków zimowej przyrody, ale także możliwość skorzystania z różnorodnych atrakcji kulturalnych i sportowych, szczególnie oferowanych przez wiele instytucji kultury po całym naszym województwie. Ten szczególny czas sprzyja integracji zwłaszcza małych dzieci, kreatywnego spędzenia tego wolnego czasu – dwóch tygodni. Ferie zimowe, trwają w różnych województwach, w zależności do regionu od 15 stycznia do 25 lutego 2024 roku. To idealny moment, by gdzieś wyjechać, na przykład w góry na narty, zapisać swoje dziecko na zajęcia do domów kultury, albo po prostu nie pozwolić, by spędziło ten czas nudząc się w domu. To też okres, kiedy do Podkarpacia przyjeżdżają szczególnie młodzi ludzie, z całej Polski w tym okresie, by pozwiedzać. Podkarpacie oraz jego przepiękne uroki w trakcie ferii zimowych oferują coś dla każdego, tworząc niezapomniane chwile, które zostaną w pamięci na długo.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com