środa, 21 lutego, 2024
+

  Od jutra fala mocnych mrozów na Podkarpaciu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższych dniach w Polsce odczujemy prawdziwie zimową aurę. Prognozowane są intensywne opady śniegu szczególnie na południu, oraz opady marznącego deszczu, co może prowadzić do gołoledzi. Temperatura spadnie poniżej 0°C praktycznie w całym kraju, a nocami na północnym wschodzie spodziewany jest silny mróz, sięgający nawet –18°C. Chłodne warunki utrzymają się także na początku nadchodzącego tygodnia.

  W sobotę 6 stycznia południowa Polska znajdzie się na skraju niżu z ośrodkiem nad Morzem Tyrreńskim. Na południu i w centrum kraju wykształci się strefa frontu atmosferycznego, która oddzieli cieplejszą masę powietrza polarnego morskiego nad południową Polską od zimnej masy powietrza arktycznego na północy kraju. Przewiduje się powolny wzrost ciśnienia atmosferycznego.

  W niedzielę 7 stycznia prognozowane jest całkowite zachmurzenie z okresowymi przejaśnieniami. Przewidywane są opady śniegu, czasami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna będzie oscylować od –6°C do –3°C, w rejonach podgórskich spodziewane są temperatury od –6°C do –4°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresowo porywisty, z kierunkiem północno-wschodnim, co lokalnie może prowadzić do zawieji i zamieci śnieżnych.

  fot. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com