środa, 21 lutego, 2024
+

  Krośnieńscy policjanci kontrolują stoiska z fajerwerkami przed sylwestrową nocą

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci z Krosna we współpracy z funkcjonariuszami straży miejskiej przeprowadzają kontrole punktów sprzedaży fajerwerków. Podczas tych działań mundurowi skupiają się na identyfikowaniu źródła pochodzenia materiałów pirotechnicznych oraz sprawdzaniu, czy sprzedawcy przestrzegają zakazu dystrybucji fajerwerków wśród osób niepełnoletnich.

  Okres sylwestrowo-noworoczny to czas radości i celebracji, gdzie nieodłącznym elementem są tradycyjne, kolorowe fajerwerki wystrzeliwane w niebo. Niemniej jednak, niewłaściwe obchodzenie się z materiałami pirotechnicznymi może prowadzić do poważnych konsekwencji.

  Z tego powodu policjanci z Krosna, we współpracy ze strażnikami miejskimi, intensywnie kontrolują stanowiska, na których odbywa się sezonowy handel fajerwerkami. Funkcjonariusze przypominają o ważnych zasadach, takich jak zakaz sprzedaży fajerwerków nieletnim oraz apelują o unikanie zakupów od przypadkowych osób.

  Dodatkowo, mundurowi zalecają dokładne sprawdzenie produktu przed zakupem, upewniając się, że obudowa fajerwerku nie posiada widocznych uszkodzeń, wgnieceń ani wybrzuszeń. Podkreślają również, że do opakowania powinna być dołączona instrukcja użytkowania w języku polskim, a także informacja o adresie producenta lub dystrybutora.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com