niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Opłatkowe spotkanie podczas LIX Sesji Rady Powiatu Rzeszowskiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 28 grudnia w sali kolumnowej im. Ojców Niepodległości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, miała miejsce „opłatkowa” LIX Sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego.

  Spotkanie stanowiło okazję do składania życzeń. Starosta Rzeszowski podziękował zebranym za udzielone wsparcie, podsumował dotychczasową współpracę i złożył wszystkim noworoczne życzenia dobrego zdrowia i wzajemnego szacunku. Senator RP Józef Jodłowski, były Starosta Rzeszowski, również przekazał życzenia i wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i współpracę. W imieniu samorządu województwa podkarpackiego życzenia złożyli Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, oraz Karol Ożóg, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

  Stanisław Kruczek poinformował także, że na lotnisku w Jasionce wylądował milionowy pasażer, a była to mieszkanka Hermanowej. Życzenia dla zebranych przekazał również Tomasz Wojton, wyrażając nadzieję, że Jezus, który ponownie przychodzi na świat, narodzi się również w ludzkich sercach i pozostanie tam na zawsze.

  Sesję Rady Powiatu Rzeszowskiego rozpoczęła uroczysta modlitwa, którą poprowadził Ojciec Joachim Ciupa, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

  Po ceremonii przystąpiono do dalszej części obrad. Podjęto uchwałę dotyczącą przystąpienia Powiatu Rzeszowskiego do projektu partnerskiego o nazwie „EKO-Karpaty Razem inwestujemy w zieloną przyszłość”, realizowanego w ramach Programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027.

  Projekt obejmuje szereg działań mających na celu stworzenie zielonej infrastruktury w celu złagodzenia negatywnych skutków zmian klimatu na terenie Powiatu Rzeszowskiego oraz miasta Spiska Nowa Wieś. Działania te obejmą tereny przed budynkiem szpitala w Górnie oraz Domem Pomocy Społecznej w Górnie. Projekt zakłada m.in. zagospodarowanie terenów zielonych z systemem retencji, zakup wyposażenia do utrzymania terenów zielonych, kampanię informacyjno-promocyjną oraz organizację konferencji podsumowującej projekt.

  Podczas sesji radni Powiatu Rzeszowskiego zorganizowali zbiórkę na rzecz rodziny pogorzelców z Niechobrza. Obrady zakończono przyjęciem uchwał dotyczących zmian w budżecie Powiatu na rok 2023 i zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Rzeszowskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com