niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Rzeszów przeznaczy 194 mln złotych na inwestycje drogowe w 2024 roku

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W kończącym się roku inwestycje drogowe w Rzeszowie pochłonęły 180 mln zł, ale perspektywy na przyszły rok są jeszcze bardziej obiecujące. W ostatnio zatwierdzonym budżecie przeznaczono aż 194 mln zł na projekty poprawiające infrastrukturę komunikacyjną w mieście.

  Najważniejszym przedsięwzięciem w nadchodzącym roku będzie kontynuacja budowy Wisłokostrady, łączącej al. Rejtana z ul. gen. Maczka. Trasa obejmie wiadukt nad torami kolejowymi, nowy most Załęski oraz przeprawę nad rzeką Młynówką. Wisłokostrada połączy południe i północ Rzeszowa, odciążając ruch w centrum miasta oraz na drodze krajowej nr 94 w granicach miasta. Całkowity koszt budowy wyniesie prawie 170 mln zł, z blisko 65 mln zł planowanych do wydania w przyszłym roku.

  W czerwcu 2024 roku ogłoszony zostanie przetarg na zaprojektowanie i budowę kluczowej drogi łączącej ul. Warszawską z sercem przemysłowym miasta – Strefą Przemysłową Dworzysko. Pieniądze na rozpoczęcie prac są już zaplanowane w przyszłorocznym budżecie. Nowa trasa o długości blisko pięciu kilometrów, z potężnym wiaduktem nad ul. Warszawską i torami kolejowymi, może kosztować nawet ponad 250 mln zł, środki na ten cel już zabezpieczono w wieloletniej prognozie finansowej – informuje prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

  Zrealizujemy m.in. także drugi etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin i kolejny etap ul. Wyspiańskiego. Będą także nowe chodniki, m.in. na os. Załęże i Matysówka. Na os. Drabinianka zaczniemy budowę kładki nad rzeką Strug, która połączy ul. Jachowicza z ul. Koło. Częścią tej inwestycji będzie oczywiście także rozbudowa układu drogowego.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Rok 2024 oznacza również zakończenie budowy istotnej dla mieszkańców osiedla Kotuli i Staroniwy drogi, która połączy ul. Wołyńską z ul. Słoneczny Stok (ponad 14 mln zł). Ponadto, planowane są przedsięwzięcia takie jak nowa droga na os. Staromieście i przebudowa ul. Gunwaldzkiej. Rozpoczną się także nowe inwestycje, w tym ważna dla osiedli Słocina i Zalesie trasa, łącząca ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego, oraz budowa ul. Strzelców na os. Budziwój.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com