poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Jak było na Christmas Party – imprezie organizowanej przez WSIiZ w Rzeszowie, dla międzynarodowych studentów?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, zorganizowała w ostatnim czasie spotkanie świąteczne – tzw. Christmas Party – na którym pojawili się międzynarodowi, zagraniczni studenci, szkolący się obecnie na tej uczelni. Zebrani młodzi ludzie mogli posłuchać podczas tego wydarzenia o zwyczajach bożonarodzeniowych w Polsce oraz o tym, czym te tradycje świąteczne różnią się od tych, praktykowanych w innych krajach. Każdy zatem mógł dowiedzieć się, jak nadchodzące święta wyglądają w wielu zakątkach całego świata. Nie zabrakło także różnych ciekawych gier, śpiewania świątecznych piosenek oraz skonsumowania tradycyjnych, polskich dań oraz potraw, które przyrządza się w naszym kraju na Wigilię. Ten mityng został zorganizowany przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych, który zajmuje się na co dzień, pomocą obcokrajowcom oraz ich integracją z polskimi studentami.

  Christmas Party odbyło się dokładnie 20 grudnia, 2023 roku o godzinie popołudniowej – 16:00 w Klubie Akademickim IQ. Oprócz wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla studentów WSIiZ międzynarodowej narodowości, był także organizowany konkurs na najlepiej ubranego uczestnika uroczystości, a także konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną. A na sam koniec, odbyła się wspólna dyskoteka – zabawa taneczna.  

  Warto dodać, że w całym zorganizowanym spotkaniu frekwencja była spora, bo udział w nim wzięło blisko aż 200 studentów z obcych krajów. Studenci mogli posłuchać między innymi o tym, jak wyglądają święta w Ukrainie, Kazachstanie, na Białorusi, w Indiach czy też w Kirgistanie. Następnie, po tym, przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali uczniowie WSIiZ świąteczne piosenki oraz tańce. Następnie wszyscy zgromadzeni goście poczęstowali się potrawami polskimi, które gotuje się i podaje na polską Wigilię. A potem przyszedł czas na przednią zabawę taneczną, na której mogli się wspaniale rozerwać wszyscy przybyli tego dnia na Christmas Party.

  Prezentujemy zdjęcia z tej przedniej imprezy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com