piątek, 1 marca, 2024
+

  WSIiZ zorganizowało drugą edycję TEDx w Rzeszowie. Tym razem prelegenci rozmawiali o kryzysie klimatycznym

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami kolejna, druga w Rzeszowie edycja TEDx, którą zorganizowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, dokładnie 14 grudnia 2023 roku. W ramach spotkania z zaproszonymi gośćmi – prelegenci mówili na ważne tematy, szczególnie te dla naszego środowiska, dla naszej planety. Warto wspomnieć, czym jest TEDx. To konferencja, na której mówcy przedstawiają w szeroki sposób swoje poglądy, sposoby widzenia różnych wartościowych spraw. Tym razem w tej edycji liderzy, tacy jak Dominik Goss, Luis Raul Tovar Contrares, Magdalena Teterko-Walczak, Paulina Kramarz i Urszula Binduga postarali się opowiedzieć w jak najbardziej interesujący oraz przystępny sposób na tematy takie, jak – bioróżnorodność, wykorzystanie ziół, neuroróżnorodność oraz pracę nad wstydem i poczuciem wartości.

  Wydarzenie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju WSIiZ, angażując się w działania na rzecz klimatu, ochrony środowiska i zmiany systemu produkcji żywności. Dr Małgorzata Gosek, Prorektorka ds. Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju, podkreśla, że jako uczelnia podejmują wspólne działania z ekspertami i partnerami.

  TEDxCountdown to platforma, gdzie zaproszeni liderzy dzielą się przede wszystkim swoją wiedzą. Spotkanie stawia ważne pytania o wpływ jednostki na zmiany klimatu i potrzebę działania. Konferencja dąży do wybrania skutecznych rozwiązań i współpracy w celu realnego wprowadzenia ich w życie. Wspiera również przywództwo i kreatywność w każdej branży, łącząc kluczowych graczy w celu rozwijania konkretnych projektów.

  Prelegenci, przynoszą różnorodne perspektywy, inspirując do refleksji i działań. Konferencja nie tylko prezentuje wielkie idee, ale także promuje współpracę społeczności w rozwoju projektów przeciwdziałających zmianom klimatycznym. W ciągu ponad czterech godzin prezentacji swoją wiedzą i rekomendacjami podzieliło się w sumie sześcioro specjalistów.

  Kim są mówcy, którzy wystąpili na TEDx?

  Dominik Goss to przedsiębiorca, założyciel Inwedo & Coffideas. Ponad 10 lat zarządza Inwedo, specjalizującej się w software. To także absolwent Google Leadership Academy. Z kolei Luis Raul Tovar Contrares to meksykański pilot, naukowiec, astronauta analogowy. Studiuje Nauki o Ziemi i Sztuczną Inteligencję. To również Zwycięzca Międzynarodowego Programu Lotniczo-Kosmicznego. Magdalena Teterko-Walczak to genetyczka, ekspertka farmaceutyczna. To także założycielka Akademii Mówienia oraz inicjatorka społeczności Freedom Bosses. Dr. hab. Paulina Kramarz to badaczka globalnego ocieplenia, produkcji żywności, polityki klimatycznej. Specjalizuje się w integrowaniu polityki klimatycznej z sektorowymi strategiami. Zajmuje się wpływem chemizacji hodowli na środowisko. Mgr Urszula Binduga jest doktorantką na Uniwersytecie Rolniczym. To również nauczycielka akademicka w dziedzinie dietetyki i zdrowego stylu życia oraz trenerka w Rzeszowskiej Akademii Inspiracji, pasjonatka fitoterapii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com