poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Na Świątecznym Miasteczku, na Rynku w Rzeszowie, podczas Wigilii Miejskiej wystąpi Chór Akademicki z Politechniki Rzeszowskiej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliżają się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. To wspaniały moment, aby wspólnie pośpiewać kolędy, pastorałki, czy też wszystkie inne świąteczne piosenki. Od początku grudnia możemy usłyszeć takie utwory w popularnych radiowych rozgłośniach, ale też na organizowanych świątecznych koncertach – aż do stycznia. To wspaniała okazja do tego, by na takie koncerty na przykład w mieście Rzeszów właśnie się wybrać.

  Za nami koncert kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej na dużej scenie rzeszowskiego rynku. W magiczny klimat przenieśli nas studenci tej uczelni, którzy na co dzień uczą się śpiewu pod okiem Lidii Chalińskiej. Występ odbył się 17 grudnia 2023 roku, ale to nie wszystko. Chór ten pojawi się jeszcze raz w tym samym miejscu, by zaprezentować muzykę świąteczną już za kilka dni, podczas wspólnej, Miejskiej Wigilii. Cały koncert przeniósł i jeszcze przeniesie wszystkich słuchaczy w magiczny, świąteczny czas.

  A zgromadzona publiczność, na ostatnim koncercie mogła posłuchać między innymi piosenki „Let’s snow” w wykonaniu solisty – Mateusza Bońkowskiego. Utwór ten powstał we współpracy Sammy’ego Cahna i kompozytora Jule’a Styne’a i ma bogatą, długą historię, bo sięga jeszcze 1945 roku. Utwór ten ma aż 78 lat i jest popularną świąteczną piosenką, którą chyba każdy z nas zna. Chór wystąpił w minione, niedzielne popołudnie. A w jego repertuarze znalazły się także inne świąteczne, magiczne utwory, a dodatkowo, za akompaniament odpowiadali: Daria Wiśniewska – saksofon, Szymon Pieniążek – trąbka oraz Konrad Sitko – eufonium. Na wydarzeniu był obecny Prorektor Politechniki Rzeszowskiej ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz.

  Dodajemy, że także ci, którzy przegapili koncert mogą się jeszcze na niego wybrać i to jeszcze tuż przed nadchodzącymi świętami – 21 grudnia 2023 roku. Już w najbliższy czwartek na rzeszowskim Rynku, odbędzie się Wigilia Miejska, gdzie chórzyści uświetnią piosenkami organizowane święto. Chór wystąpi najpierw na Wigilii Władz Miasta Rzeszowa w Ratuszu, a potem o godzinie 15:40 rozpocznie świętowanie Wigilii Miejskiej na Rynku, w centrum naszego miasta. Za scenariusz koncertu odpowiada Tadeusz Urban.

  Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej został założony w listopadzie, w 2009 r. Cały zespół składa się głównie ze studentów Politechniki Rzeszowskiej. Chór tworzą ludzie z pasją do śpiewania i niezwykłym muzycznym talentem. Zespół może poszczycić się wieloma nagrodami osiągniętymi na różnych festiwalach oraz w konkursach muzyki chóralnej.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com