środa, 21 lutego, 2024
+

  Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Tyczynie, zaprasza na przedstawienie jasełkowe!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, na tydzień przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia oraz przed samą Wigilią, przedszkolaki z Tyczyna, a dokładniej podopieczni z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr św. Dominika zagrają przedstawienie jasełkowe pod tytułem „Jezus przyniósł światu pokój i miłość”. Dzieci już niedługo, bo 17 grudnia o godzinie 13:00 zaprezentują przedstawienie o Bożym Narodzeniu. A na występ maluchów zapraszają dyrektor, nauczyciele, dzieci razem z rodzicami jednego z tyczyńskich przedszkoli wszystkich mieszkańców Tyczyna. Jasełka zostaną przedstawione w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, w Sali widowiskowej.

  Jasełka są tradycyjną formą teatru religijnego, która od wieków odgrywa istotną rolę w kulturze chrześcijańskiej. To sceniczne przedstawienie oparte na opisie narodzin Jezusa Chrystusa, jakie znajdujemy w Nowym Testamencie Biblii. Jasełka są często wystawiane podczas okresu Bożego Narodzenia, aby przypominać o symbolicznym wydarzeniu, jakim były narodziny Mesjasza.

  Typowe elementy jasełek obejmują postacie związane z opowieścią o narodzinach Jezusa: Marię, Józefa, Dzieciątko Jezus, Trzech Króli, pasterzy, aniołów i zwierzęta związane z tradycją  bożonarodzeniową. W zależności od regionu i interpretacji, jasełka mogą różnić się szczegółami i dodatkowymi postaciami.

  Jasełka mają głębokie znaczenie religijne i edukacyjne, przekazując przesłanie o zbawczej roli Jezusa Chrystusa. Przez teatralną reprezentację narodzin Zbawiciela, jasełka mają za zadanie przybliżyć wiarę i historię Bożego Narodzenia współczesnym widzom. To także okazja do refleksji nad duchowymi wartościami, miłością bliźniego i pokojem na ziemi.

  .

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com