środa, 21 lutego, 2024
+

  Z Rzeszowa prosto do słonecznej Hiszpanii już od najbliższej wiosny

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rozpoczynając od 3 kwietnia 2024 roku, podróżni korzystający z lotniska w Jasionce, położonego w regionie podkarpackim, będą mieli możliwość podróży do Hiszpanii. Nowe połączenie lotnicze do Alicante zostanie uruchomione przez linie lotnicze Ryanair.

  Samoloty typu Boeing 737-800 linii lotniczych Ryanair będą obsługiwały loty do Alicante dwa razy w tygodniu. W środy, maszyny z Hiszpanii wystartują o godzinie 6:00, lądując w Rzeszowie o 9:20. Po krótkim, 25-minutowym postoju ponownie wystartują w kierunku Alicante, gdzie planowany jest przylot o 13:10. Natomiast w soboty, samoloty rozpoczną podróż z międzynarodowego portu lotniczego Alicante-Elche o godzinie 6:05, a w Jasionce będą o 9:25. Powrót rozpocznie się 25 minut później, a lądowanie w Hiszpanii jest planowane na godzinę 13:15. Lotnisko Alicante-Elche znajduje się 8 km od centrum Alicante i 133 km na południe od centrum Walencji, a do obu tych miast można łatwo dotrzeć autobusem.

  – Alicante jest kolejną atrakcyjną destynacją, do jakiej będzie można udać się bezpośrednio z Rzeszowa w przyszłym roku. Liczę na to, że nasza wieloletnia bardzo dobra współpraca z irlandzkim przewoźnikiem przyniesie nam jeszcze wiele powodów do radości.

  Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  Obecnie samoloty Ryanaira operują do Dublina (Irlandia) oraz Bristolu, East Midlands, Londynu Luton i Stansted (Wielka Brytania) i Manchesteru (Wielka Brytania). Od kwietnia 2024 r. tanią irlandzką linią będzie nożna też polecieć do Zadaru (Chorwacja) oraz Alicante.

  Hiszpania od lat była oczekiwaną destynacją, a okolice Alicante to doskonałe miejsce na wypoczynek na plażach Costa Blanca, albo miejsce wypadowe do zwiedzania całego wschodniego wybrzeża. Bardzo się cieszę z kolejnego słonecznego kierunku i gratuluję zarządowi portu, które sukcesywnie poszerza ofertę.

  Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego.

  Port lotniczy w Jasionce informuje przy okazji o dodatkowych rejsach Ryanaira w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 19 grudnia 2023 roku do 4 stycznia 2024 r. Do Dublina, East Midlands i Manchesteru samoloty wykonają po sześć nadprogramowych rotacji, a do Bristolu – o trzy więcej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com