środa, 21 lutego, 2024
+

  Przemyscy terytorialsi złożyli przysięgę w Stubnie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 2 grudnia żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej uroczyście złożyli przysięgę wojskową podczas ceremonii, która miała miejsce w Stubnie. Przysięgę wojskową złożyło w sobotę 44 nowych żołnierzy, w tym 23 kobiety.

  Celem tej formacji jest ochrona oraz wsparcie miejscowych społeczności poprzez reagowanie w przypadkach klęsk żywiołowych, katastrof czy wypadków. Do jej szeregów dołączyli nowi żołnierze, którzy zobowiązali się do pełnienia służby dla państwa polskiego i swoich współobywateli.

  Cieszę się, że w szeregi podkarpackich Terytorialsów wstąpili kolejni żołnierze, którzy w tym dniu uroczyście podejmują osobiste zobowiązanie wobec Państwa i Naszego Narodu. Zobowiązanie, które stanie się odtąd drogowskazem – będzie Was prowadziło przez kolejne lata i wyznaczało właściwy kierunek działania. Dziękuję w imieniu mieszkańców województwa podkarpackiego, którzy będą mogli czuć się bezpieczniej – mając świadomość, że w sytuacjach kryzysowych to Wy zawsze gotowi – zawsze blisko, w każdej sytuacji będziecie wykonywać swoje obowiązki z honorem, realizując słowa wypowiedzianej dziś przysięgi.

  Jolanta Sawicka, I wicewojewoda podkarpacki

  Decyzja o powstaniu 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej została podpisana przez Ministra Obrony Narodowej 18 marca 2021 r.  Dowódcą przemyskich terytorialsów jest płk Daniel Błotko.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com