środa, 21 lutego, 2024
+

  Muzeum Dobranocek zaprasza na wyjątkową wystawę z okazji stulecia powstania studia Walta Disneya, a tym samym pierwszej bajki!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już od jutra (6 grudnia 2023 roku) aż do 17 marca przyszłego, 2024 roku będzie można oglądać niezwykłą wystawę, powstałą w stuletni jubileusz istnienia studia Disneya. Zobaczymy zatem całkowicie oryginalne kadry, folie animacyjne, które pokazują bohaterów popularnych kreskówek dla dzieci, które do dnia dzisiejszego są chętnie oglądane przesz także to najmłodsze pokolenie.

  Eksponatami będą także piękne, ilustrowane wydawnictwa książkowe, czasopisma, kartki i znaczki pocztowe, numizmaty, różne zabawki, wiele figurek, przedmioty codziennego użytku, czy bilety do Disneylandu! A wszystkie przedmioty, które będzie można obejrzeć już za niedługo pochodzą z kolekcji Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, ale też z archiwum Fundacji Muzeum Komiksu, oraz ze zbiorów prywatnego kolekcjonera Przemysława Jaszczaka.

  Warto także dodać, że Disnejowskie animacje i bajki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Znają je każde pokolenia, od momentu kiedy bajki powstały. Kto z nas nie oglądał i nie zna Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Kaczora Donalda, Pluta, Bambi, Aladyna i wielu innych bohaterów mnóstwa kreskówek. Do dnia dzisiejszego, od wielu już lat w telewizji można oglądać wszystkie animacje Disneya, które wielu osobom, kojarzą się z beztroskim dzieciństwem. Bajki Walta Disneya przenoszą nas do innego, magicznego świata. A aby uczcić tą jubileuszową datę, powstał pomysł, by taką wystawę w Muzeum Dobranocek zorganizować.  

  W okrągłą rocznicę powstania pierwszych bajek, warto poznać, kim jest Walt Disney?

  Walter Elias Disney (ur. 5 grudnia 1901 w Chicago, zm. 15 grudnia 1966 w Los Angeles) – amerykański animator, aktor głosowy, producent filmowy, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop.

  Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 26 statuetek, siedmiokrotny zdobywca Nagrody Emmy. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, drugą co do wielkości korporację mediową świata. Jest twórcą takich postaci jak Myszka Miki (pod którą Disney początkowo sam podkładał głos), pies Pluto czy Kaczor Donald. W 1955 założył pierwszy park rozrywki Disneyland.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com